Cenkciler: Bayrağı daha ileriye taşımak istiyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
Spor

Cenkciler: Bayrağı daha ileriye taşımak istiyoruz

Cenkciler: Bayrağı daha ileriye taşımak istiyoruz

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu’nun 26 Eylül’de düzenlenecek olan genel kurulunda başkan adayı olan Osman Cenkciler Havadis Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Darts sporunun federasyon olmadan önceki birlik yönetimlerinde yıllarca görev aldığını belirten Cenkciler, yeni dönemde darts sporunu daha ileriye taşımak için ekibi ile bu yola çıktıklarını söyledi.

 


Cenkciler: “Dinamik bir ekip ile yola çıktık”

 

Mevcut Başkan Gürtap Davutoğlu ile başkanlık seçimine girecek olan Osman Cenkciler aday olma süreci ile ilgili şunları söyledi:
“Mevcut başkan 22 Mayıs’ta sezon bittiğinde ben yoruldum, eleştirilere dayanamıyorum, bundan dolayı çekilmek isterim, birisi gelecekse başkanlığı seçimsiz devredelim şeklinde basına açıklamalarda bulunmuştu. Bizde dinamik bir ekiple bir oluşuma gittik.  Bunun üzerine arkadaşlar bu oluşumda benim başkan adayı olmamı istediler. Ben de bu sese kulak vererek başkanlığa aday oldum. Mevcut başkan ile konuşup sonraki süreçte bize nasıl yardımcı olabileceği konusunda toplantı yapmak için buluştuk. Ancak toplantıda gördük ki mevcut başkan kendisinin de yeniden başkan adayı olacağını söyledi. Kendine aday olması konusunda baskı olduğunu söyledi. Bunun üzerine biz bu oluşumla kararımızdan dönmeyerek yola devam kararı verdik. Aday olmam süreci böyle gelişti.”

 

“Hakemler konusunda kulüplere maddi yük geldi. Bunun önüne geçeceğiz”

 

Mevcut yönetimin kulüplerin bünyesine maddi yük kattığını söyleyen Osman Cenkciler, şöyle devam etti: “Yönetimin aldığı karar ile hakem paraları kulüplere kaldı. Biz hakem paralarını kaldırmak isteriz. Kulüpler üzerindeki hakem parasının külfetini kaldıracağız. Federasyon bu konuda inisiyatif alacak. Sponsorluklar artırılarak elde edilecek olan gelirler bir şekilde kulüp faydası için olacak. Nitekim hakem paralarının bizim tarafında karşılanması sadece bu girişimlerden bir tanesi olacak.”

 

“Ferdilerde puan sistemini getireceğiz”

 

Ferdi turnuvalarda ödülleri artıracaklarını söyleyen Cenkciler şunları aktardı: “ Yarışlarda puanlama usulü var. Ancak ferdilerde puanlama olayı yok. Ferdilerde de puan sistemini getireceğiz. Bunun çalışması yapıldı. Bu sistemi hayata geçireceğiz.”

 

“Sözleşmeleri gündeme getireceğiz”

 

Kulüplerin sporculara sezon içinde belli bir harcama yaptığını ifade eden Osman Cenkciler, ayni şekilde sporcuların da büyük fedakarlıklar yaptığını belirtti. Cenkciler şöyle devam etti: “İki tarafı da korumak içi sözleşmeleri getireceğiz. Sezonun yarısında sporcu vaz geçip daha sonra başka bir kulübe gidebiliyor. Bu da sorun yaratıp kulüpleri ortada bırakıyor. Sporcular ile kulüpler arasında sözleşme olacak. Kulübün sporcularla bağlayıcılığı olacak ve iki taraflı koruma sağılacak. Sporcularında hakları zarar görmeyecek. Federasyon sadece sözleşmeyi onaylayacak. Sözleşmeden bir şey talep etmeyecek. İçerik yalnızca tarafları ilgilendirecek.”

 

“Dış temaslar artacak, bölgesel ligler kurulacak”

 

Proje olarak bölgesel ligler kuracaklarını belirten Cenkciler alt yapıları da güçlendirerek darts sporunu okul sporları içine sokmak istediklerini ifade etti.  Durma noktasında olan dış temas konularına da değinen Cenkciler dış temaslara ağırlık vereceklerini belirtti.

 

 

Osman Cenkciler başkan adaylığındaki oluşumda yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Murat Çınaroğlu

Tonguz Çakmak

Hakan Boral

Hakan Oruz

Faik Kozansoy

Ahmet Evliya

Nevzat Dalyan

Ahmet Güneş

Naim Uzunoğluları

 

Yedek üyeler:

Gökhan Özdurak

Mustafa Gazi

Murat Mutal

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar