Cengiz Topel Hastanesi için eyleme hazırlanıyorlar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Kıbrıs

Cengiz Topel Hastanesi için eyleme hazırlanıyorlar

Cengiz Topel Hastanesi için eyleme hazırlanıyorlar

Komite, hükümetin Güzelyurt’a yeni hastane yapılması kararının ardından, Lefke ve bölge halkının geniş katılımıyla, Cengiz Topel Hastanesi’nin “yaşatılıp yüceltilmesi” konusunda yapılan toplantılarda alınan kararları hayata geçirmek için takvim belirledi.

Bu çerçevede ilk etapta sivil toplum örgütleri bölgedeki tüm köyleri gezerek bilgilendirme yapacak. Her gece iki köyün ziyaret edileceği program çerçevesinde ilk ziyaretler 20 Ekim Pazartesi, Doğancı ve Taşpınar’a yapılacak.


Sivil toplum örgütlerinin yaptığı açıklamaya göre program şöyle:

“1- Yöre halkı bilgilendirme toplantıları yapılacak. Bu çerçevede, 20/10/2014 tarihinde  Doğancı ve Taşpınar’dan başlayarak,  her gece en az iki köy ziyaret  edilerek 27/10/2014 tarihleri arasında tüm yerleşim birimlerinin  ziyareti tamamlanacak.
2-  Eşzamanlı olarak geçtiğimiz günlerde başlatılan ve büyük bir katılımla devam eden, binlere ulaşan imza kampanyası tamamlanacak.
3- Yine eşzamanlı olarak beldenin muhtelif yerlerine, Güzelyurt milletvekillerini yeren, Cengiz Topel Hastanesi’nin  yüceltilip Lefke’nin 6. ilçe olacağını vurgulayan pankartlar asılacak.
4- Lefke Belediye Meclisi, 20 Ekim 2014  Pazartesi yapacağı meclis toplantısında Cengiz Topel Hastanesi konusunu görüşecek.

Yukarıda eylemlerin 27/10/2014 tarihine kadar tamamlanmasını takiben diğer eylemlere geçilecek ve netice alınıncaya kadar kesintisiz devam edecektir.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar