Çavuşoğlu, Kararları Tekrardan Düşünme Çağrısı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Şubat 7, 2023
Kıbrıs

Çavuşoğlu, Kararları Tekrardan Düşünme Çağrısı

Çavuşoğlu

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, iktidardaki  Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) halka karşı sorumluluğu olduğunu kaydederek, parti içindeki sorunların kaynağı olan kişisel hırslardan vazgeçilmesi çağrısında bulundu.

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Nazım Çavuşoğlu, UBP İskele Gençlik Kolları tarafından organize edilen halı saha futbol turnuvasının açılışında yaptığı konuşmada, güvensizlik önergesi verilmesiyle ilgili hazırlıklara değindi.


İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, UBP’ye karşı “darbe” girişimlerinin daha önce de yaşandığını söyledi.

Çavuşoğlu, "Kişisel beklentilerden dolayı yanlışlıklar yaşanabilir, UBP tarihinde kaç kez böyle darbeler vurulmaya çalışılsa da bu darbeler atlatılmıştır ve UBP’yi yıkma amacına kimse ulaşamamıştır, yine öyle olacaktır" dedi.

UBP’nin gücünü birlik beraberliğe dayanan tabanından aldığını, partide geçmişte yaşanan sıkıntıların parti tabanın desteği ile aşıldığını belirten Çavuşoğlu, Güvensizlik Önergesi (gensoru) verecek olanlara da çağrıda bulunarak; "kişisel hırslardan vazgeçin, tek sorumluluğumuz halkımızdır, bu tabanın bu yapılanlara izinleri var mı? Veya bu hareketi yaptıktan sonra bu tabandan destek alabilecekler mi?" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, "30 milletvekili olan bir partinin birliğini bozmanın açıklanmasını nasıl yapacaklar? Kişisel duygu ve düşünceler tabanın duygu ve düşüncelerinden önemli değildir. Rakip partilerle gensoru verip, UBP’nin iktidardan uzaklaştırılması operasyonuna bu tabanın yanıtı hayırdır” dedi.

Parti içi muhaliflere bir kez daha düşünme çağrısında bulunan Çavuşoğlu, “Herkes şapkasını önlerine koyacak ve bir kez daha düşünecek. 2009 seçimlerinde beraber mücadele ettik, O dönem partinin Genel Sekreterliğini yapmış birisi olarak hatırlatmak isterim ki, partimizi dıştan ve içten yok etmeye çalışanlara karşı yine UBP tabanı ile biz verdik o mücadeleyi!” dedi.

UBP tarihi süreci içinde bir kişinin malı vesareti altında olmadığını belirten Çavuşoğlu, “İçimizden bazı milletvekili arkadaşlarımızın rakiplerimizle gen soru vermesine tabanımızın cevabı hayırdır. Kendilerini sağduyuya davet ediyorum" dedi.

AYLANÇ

Törende ilk konuşmayı Ulusal Birlik Partisi İskele Gençlik Kolları As Başkan Raşit Aylanç İskele İlçesi Gençlik Kolları olarak bölgede sosyal faaliyetleri arttırma kararı aldıklarını belirtti.

Aylanç, “Bizler ayrıca el ele vererek gönül birliği ile her sorunun aşılacağına inanmaktayız. Bugün burada yaktığımız dostluk meşalesinin sıcaklığı dalga dalga büyüyerek tüm kırgınlıkları ve dargınlıkları sonlandıracağını umut etmekteyiz” dedi.

ZENGİN

Ulusal Birlik Partisi İskele Milletvekili ve İskele İlçe Başkan Vekili Ahmet Zengin de bu tür organizasyonlarla gençlerin bir araya getirilmesi açısından önemli olduğunu kaydetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar