Çavuşoğlu: “Çözümü masada arasınlar” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
Kıbrıs

Çavuşoğlu: “Çözümü masada arasınlar”

Çavuşoğlu: “Çözümü masada arasınlar”

Komitede eleştirileri yanıtlamak üzere söz alan Çavuşoğlu, LTB’deki sorunlara değindi. Çavuşoğl, devletin ekstra para harcayarak vatandaşlar hastalanmasın diye Lefkoşa Kaymakamlığı’nın özverisiyle çöpleri toplatırken, BES yöneticilerinin çöp konteynerlerini yollara devirmeye ne hakkı olduğunu sordu.
Demokrasiye zarar vermemek adına dikkat ettiklerini belirten İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Çavuşoğlu, LTB’de ödeme gecikmesi, sosyal güvenlik primlerinin yatırılmaması sorunlarının sürdüğünü; çalışanların haklarının doğru zamanda yerine getirilmesi gerektiğini ancak çalışanların haklarının da sınırı olduğunu; mağdur oldular diye ülkeyi yakma hakları bulunmadığını söyledi.
Nazım Çavuşoğlu, BES greve başladığında maaş ödemelerinde gerilik olmadığını, sadece Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı primlerinin ödenmesinde gecikmeler yaşandığını kaydederek, çözümün belediye içinde bulunması gerektiğini vurguladı.
Eylem ve greve bir şey demediğini ama çözümün masada bulunacağını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, hiçbir fedakarlık denemesi yapmadan çözüm olamayacağını söyledi.
Sendikal yaşama destek veren bir yapıları olduğunu ancak çarkların sağlıklı dönmesi için denge gerektiğini belirten Nazım Çavuşoğlu, LTB’nin veznelerinin eylemler yüzünden yılın yarısında kapalı kaldığını; nasıl para toplanıp ödeneceğini sordu.
Çavuşoğlu, yollara çöp dökme eylemine karşı sonsuz hoşgörüde bulunduklarını, polisin müdahale etmediğini ve bu tavırlarının süreceğini açıkladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar