Kıbrıs

Çarşıdaki tek hareket turistler

Nadire BAHADİ

Kurban Bayramı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlayarak iş olur ümidi ile müşteri bekleyen Arasta esnafı bayram arifesinde de umduğunu bulamadı. Yerli vatandaşın farklı bölgelerden alışveriş yaptığı gerekçesi ile Arasta’dan alışveriş yapmadığından yakınan esnaf, bayramın ikinci gününde dükkan açarak ekmek bekledi. Tarihi mekan Büyük Han ise Kurban Bayramı’nın ikinci gününde yabancı turistleri ağırladı.

Askerler ve turistler ziyaret etti
Vatandaş bayram süresince aile ziyaretlerinde bulunup aileleri ile vakit geçirirken, Arasta esnafı dün yine tatil yapmadı. Yerli vatandaşın Arasta çarşısını tercih etmediğini ve bölge esnafının turistten ekmek parası kazandığını ifade eden esnaf, bayramda Arasta’yı ziyaret eden asker ve turistler için tezgah açtı.

Büyük Han bayramda da hizmet verdi
Öte yandan hafta sonları yerli vatandaş ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan tarihi Büyük Han, Kurban Bayramı’nın ikinci günü olan dün de yabancı turistlerce ziyaret edildi. Güneşli havayı da fırsat bilen turistler Büyük Han’da içeceklerini yudumladıktan sonra tarihi mekanda bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

 Kurban Bayramı’nın ikinci gününde hizmet vermeye devam eden Büyük Han, tarihi mekanı ziyaret eden turistleri ağırladı
 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı