Magazin

Carettaları korumak için iş başında…MERKEZİ TANITTILAR: “Meritta Carettaları Koruma ve Rehabilite Etme Merkezi”nin basına tanıtım gününde Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da hazır bulundu


Merit International’ın katkılarıyla Merit Crystal Cove Hotel bünyesinde hayata geçirilen “Meritta Carettaları Koruma ve Rehabilite Etme Merkezi” basına tanıtıldı. Merit Crystal Cove’da düzenlenen basın toplantısında, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Merit Oteller Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, Meritta Proje Müdürü Silem Kara ve Merit Crystal Cove Genel Müdürü Ercan Turhan birer konuşma yaptı.

Merit Oteller Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, 10 Mayıs 2018’de hayata geçirilen projenin 100 milyon yıldan bu yana varlığını sürdüren deniz kaplumbağalarına destek olmaya yönelik olduğunu belirtti. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, 1 yıl önce başlatılan çalışmanın bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını, kaplumbağaların tedavilerinin sağlıklı bir ortamda yapıldığını gözlemlediklerini belirtti.

Bir dizi konuşmayla duyarlılıklarını ortaya koyan Merit proje yetkilileri böyle bir projede yer almanın verdiği mutluluğu ve iç huzuru anlattı.

Başa dön tuşu