Çamlıköy İlgi Bekliyor... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

Çamlıköy İlgi Bekliyor…

Çamlıköy İlgi Bekliyor...

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke Belediyesi’ne bağlı şirin köyümüz olan Çamlıköy’de sorunlar bitmek tükenmek bilmiyor.


Geçtiğimiz hafta, Çamlıköy’deki çocuk parkını ziyaretimizde parkın otlarla kaplı olduğunu ve çocukların boyunu geçtiğini yayımlamıştık. Bu yayımımızdan bir gün sonrada köyde elektrik kablolarının kopması sonucu yol kenarındaki otlar yanmış ve evlere doğru ilerlemişti. Yangının erken fark edilerek itfaiyeye bildirilmesi ve yangına erken müdahale edilmesi neticesinde bir facia önlenmiş olmuştu. O akşam köylüler köydeki çocuk parkının ve yol kenarlarının otlarla kaplı olduğunu ve Lefke Belediyesi’nin erken bir zamanda temizlenmesini istemişlerdi.

Köylüler 19 Mart’ta, Çamlıköy çatışmalarında şehit düşen Emin İzzet’in büstünde ve büst önündeki otların büyüdüğünü ve otların temizlenmesi gerektiğini söylemişlerdi.   

19 Mart 2013 tarihinde, İzzet Emin Büstü’nde tören düzenlendi. Köyün eski muhtarı Hilmi Arıca, tören için bölgede bulunan askeri birlik komutanlığının büstteki otları temizlediğini söyledi. Köylüler ise belediye ekibinin büst önüne gelerek yalnızca büst önündeki ve yol kenarındaki otları göz boyamak için temizlediğini ve köyden ayrıldığını söyledi. Köyün eski muhtarı Hüseyin Gürbüz ise tören nedeni ile belediyenin yalnızca büst önündeki yol kenarındaki otları temizlediğini diğer yolların kenarındaki otları temizlemediğini ve otların insan boyunda olduğunu söyledi. Gürbüz, tören sonrası köy kahvehanesine gelen misafirlerin köyün otlardan temizlenmesi gerektiğini kendisine söylediklerini ve köyün temizlik bakımından sınıfta kaldığını kendisine söylediklerini ve bu durumdan dolayı kendisinin üzüldüğünü söyleyerek belediyenin erken bir zamanda köyde köklü temizlik yapması gerektiğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar