Çakıcı: Ülkenin üzerindeki kiri tozu atacağız - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

Çakıcı: Ülkenin üzerindeki kiri tozu atacağız

Çakıcı: Ülkenin üzerindeki kiri tozu atacağız

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğluları, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, TDP’nin mecliste hayvancının hakkını savunmasından mutlu olduklarını belirterek, 4500 üyesi bulunan birliklerinin hayvancının sıkıntılarını çözmek için çalıştığını anlattı.UBP hükümetinin iktidara geldiği günden itibaren 3 Tarım Bakanı değiştiğini, ancak hayvancıyı diz çökmekten kurtarmadığını ifade eden Naimoğluları, hayvancının bankalarla, faizlerle, ipotekle ve malını pazarlayamamakla çöktüğünü kaydetti.

Naimoğluları, sektördeki zincirin bozulduğunu ve üreticinin malını pazarlayamaz hale geldiğini savunarak, Tarım Bakanı’nın meclis kürsüsünden “dertlenen hayvancıya ancak gülerim” dediği bir ülkede gelişim beklemenin komik olduğunu söyledi.


Hayvancılara yetecek kadar balya olmadığını aylardır dile getirmelerine rağmen bakanlığın el altından balya pazarladığını iddia eden Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğluları, “Siz kimsiniz ki üreticinin balyasına sahip çıkarsınız” dedi.

Naimoğluları, hükümetin, kuzuya, danaya, narenciyeye, süt ürünlerine Pazar bulması gerekirken iç piyasada ihtiyaç olan balyayı pazarlamasını hoş görmeyeceklerini dile getirerek, gerekirse bu sefer hükümetin pazarlayacağı balyaları yakar üreticiye parasını biz veririz” dedi.

ÇAKICI

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ise, ülkedeki neredeyse tüm sektörlerin zor durumda olduğunu ileri sürerek, parti olarak her zaman üretimi desteklediklerini ve yerli üretim konusunda taraf olmaktan kaçınmadıklarını belirtti.

“İktidar partisi bölünmüşken, birçok sektör çökmüşken, Başbakan Küçük yürüyüşe katılmak için 1 haftalık tatile gidiyor” diye konuşan Çakıcı, Başbakan’ın hiçbir zaman üreticiyi desteklemediğini, “serbest piyasa ekonomisi” diyerek ekonomiyi batağa sürüklediğini savundu.

Her ülkenin yerli üretimi desteklediğini ancak KKTC’de bu desteğin sadece 2-3 aileyi ihya ettiğini savunan Çakıcı, AB kriterleri gelince üretici arasındaki uçurumların da daha net ortaya çıkacağını söyledi.

TDP olarak tekelleşmeye karşı duran sosyal adaleti savunan bir parti olduklarını belirten Çakıcı, düzeni değiştirmeye talip olduklarını kaydetti.

Çakıcı, hükümetin yakın gelecekte düşeceğine ve erken seçim kapısının açılacağına inandığını belirterek, “Hazırlanıp ülkenin üzerindeki kiri tozu atacağız” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar