Magazin

Büyük buluşma


GIRNE’DE İTALYAN RÜZGARI:
1960 ve 70’li yılların en sevilen şarkıcıları arasında yer alan Peppino Di Capri Girne’de adeta İtalyan rüzgarı estirdi. Sanatçının yıllar önce adının aşk dedikodularına karıştığı Ajda Pekkan’la selamlaşmak için masasına kadar gitmesi de büyük buluşma olarak değerlendirildi. Gece boyunca Türkiye’nin Süperstar’ı Ajda Pekkan’a övgüler yağdırdı

1960 ve 70’li yılların en sevilen şarkıcıları arasında yer alan Peppino Di Capri, önceki akşam Girne’de sahne aldı. Yıllara meydan okuyan performansıyla sahne hayatına devam ederken eski şarkılarıyla müzikseverlerin gönlünü bir kez daha fethetti.

Peppino Di Capri

Dünyaca ünlü İtalyan sanatçı, öncelikle misafirlere kendisi için buralara kadar zahmet edip geldikleri için teşekkür ederek ve 60’lı yıllarda adının aşk dedikodularına karıştığı ve kendisini dinlemek için Kıbrıs’a gelen Süperstar Ajda Pekkan’a övgüler sıralayıp öpücük yollayarak başladığı sahnesine, kendisine dünya çapında büyük ün kazandıran şarkısı “Roberta” ile devam etti. Süperstar’ın Capri’nin tüm şarkılarına büyük bir keyifle eşlik ettiği görüldü.

ajda pekkan
Sanatçının hareketli şarkılarında sergilediği dans şovları ise görenlere parmak ısırttı ve uzunca bir süre ayakta alkışlandı. 1976 yılında San Remo Festival birincisi olan ve klasikler arasına adını listelerin üst sıralarına yazdıran şarkısı “Melancholie”nin bazı bölümlerini Türkçe söyleyerek, Türk hayranlarının gönlündeki tahtını bir kez daha sağlamlaştırmış oldu. Gece boyunca Türkiye’nin Süperstar’ı Ajda Pekkan’a övgüler yağdırmayı da ihmal etmedi.

Peppino Di Capri3
“Yaşayan Efsane” ile Ajda’nin büyük buluşması

Yorumculuğunun yanı sıra, piyanistliği ve besteciliği ile de göz dolduran sanatçının 1991 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkesini temsil ettiği şarkısı “Comme E Ddoce’O Mare” tüm hayranlarının eşliği ile konser alanda yankılandı. Nostalji kralı Di Capri’nin “Champagne” şarkısına başlaması ile alkış tufanının kopması bir oldu. Hemen hemen bütün hayranları, bu anı kameraları ve telefonlarıyla ölümsüzleştirdi. Sanatçının yıllar önce adının aşk dedikodularına karıştığı Ajda Pekkan’la selamlaşmak için masasına kadar gitmesi de büyük buluşma olarak değerlendirildi. Di Capri, gece sonunda 1997 yılında en sevilen şarkılarını topladığı albümünü Ajda Pekkan’a özel olarak takdim etti.Başa dön tuşu