Büyük acı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Kıbrıs

Büyük acı

Büyük acı

BİR ANLIK DİKKATSİZLİK: Kaza, Cuma Mağusalı’nın MD 014 plakalı motosiklet ile Gönyeli’de Belediye Bulvarı’nda giderken ara sokaktan bulvara çıkan Oya Göz’ün kullandığı HC 735 plakalı motosiklete çarpması meydana geldi. Savrulan motosiklete Süleyman Yılmaz’ın kullandığı EN 382 plakalı arabayla çarpıştı
KURTARILAMADI: Kaza sonucu ağır yaralanan Cuma Mağusalı, kaldırıldığı Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yeni evli olan Cuma Mağusal’nın ölüm haberi ailesini ve sevenlerini yasa boğdu
OYA GÖZ TUTUKLANDI: HC 735 plakalı araç sürücüsü Oya Göz, Cuma Mağusalı’nın ölümü ile sonuçlanan kazaya sebebiyet verme suçlaması ile gözaltına alındı.  Oya Göz’ün bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor

Nadire BAHADİ
Gönyelide dün öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 27 yaşındaki motosiklet sürücüsü Cuma Mağusalı yaşamını yitirdi. İki salon aracın karıştığı kazada ağır yaralanan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan motosiklet sürücüsü Cuma Mağusalı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Dikkatsiz sürücünün kurbanı olduPolis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, dün saat 14.15 sıralarında meydana geldi. Kaza, 47 yaşındaki Oya Göz’ün, kullandığı HC 735 plakalı araba ile Gönyeli’de Defne Sokak’tan Belediye Bulvarı’na dikkatsizce giriş yapması sonucu yaşandı.  HC 735 plakalı aracı ile Belediye Bulvarı’na çıkan Göz’ün, bulvar üzerinde Lefkoşa istikametinden Gönyeli’ye doğru giden Cuma Mağusalı’nın kullandığı MD 014 plakalı motosiklete çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan motosiklet Gönyeli’den Lefkoşa’ya doğru giden 49 yaşındaki Süleyman Yılmaz’ın kullandığı EN 382 plakalı araçla çarpıştı.


Ağır yaralandı, kurtarılamadı
Kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Cuma Mağusalı, ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne kaldırıldı. Mağusalı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 15.00 sıralarında hayatını kaybetti.
Sevenleri hastaneye akın etti
Çevresi tarafından oldukça sevilen Cuma Mağusalı’nın ölümü sevenlerini üzüntüye boğdu. Mağusalı’nın kaza haberini alan ailesi ve arkadaşları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servis önüne akın etti. Mağusalı için hastane önünde dua eden ailesi ve arkadaşları gelen ölüm haberi ile yıkıldı. Eşi Şerife Mağusalı ve ailesi Cuma Mağusalı’nın ölümünü kabullenmezken, hastaneye avlusunda bekleyen çok sayıdaki arkadaşı gözyaşlarına boğuldu.


Araç sürücüsü tutuklandı
Kazaya sebep olarak Cuma Mağusalı’nın ölümünden sorumlu tutulan HC 735 plakalı araç sürücüsü Oya Göz polis ekipleri tarafından tutuklandı. Polisin kaza ile ilgili soruşturması sürerken, Oya Göz’ün bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor.
Motosiklet tutkunuydu
Cuma Mağusalı henüz geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Şerife Çaluda ile hayatını birleştirdi. Tam bir motosiklet tutkunu olan Mağusalı’nın ölümü çok sayıda motosiklet sever arkadaşını da üzüntüye boğdu. Polis Genel Müdürlüğü’nde İdare ve Özlük İşler Bölüm Müdürlüğü’nde Baş Müfettiş olarak görev yapan Hafife Çaluda’nın da damadı olan Cuma Mağusalı’nın ölümü polis teşkilatında da üzüntü yarattı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar