Büyük acı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Haziran 10, 2023
Kıbrıs

Büyük acı!

Büyük acı!

ÇABA YETMEDİ: Dt. İzgü Beyar, Dereboyu bölgesinde bulunan kliniğinde aniden rahatsızlandı, yere yığıldı. Devlet Hastanesi’ne ait sağlık ekipleri 5 dakikada Beyar’ın kliniğine ulaşsa da, aort damarındaki yırtılma kısa sürede canına mal oldu. Tüm çabalara rağmen yeniden hayata döndürülemedi

TANSİYON HASTASIYDI: Tansiyon hastası olduğu bilinen Beyar, ilk tespitlere göre kliniğinde yaşamını yitirdi. Meslektaşlarının tüm çabasına rağmen, ambulans içerisinde ve Acil Servis’te yapılan müdahaleler, Beyar’ı yeniden hayata döndürmeye yetmedi


EVE ACI DÜŞTÜ: 45 yaşındaki İzgü Beyar’ın ölümünün duyulması ile yakınları Beyar’ın kayınvalidesinin Lefkoşa’daki evine akın etti. Duydukları habere inanmak istemeyen yakınları yasa boğuldu. Beyar’ın bugün toprağa verilmesi bekleniyor. Beyar evli ve 2 çocuk babasıydı

Duygu ALAN-Devrim DEMİR
Ülkenin tanınmış çocuk diş doktoru 45 yaşındaki İzgü Beyar, dün kliniğinde geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.
Yüksek tansiyona bağlı olarak, aort damarının yırtılması nedeniyle hayatı kaybettiği düşünülen İzgü Beyar’ın kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından ortaya çıkacak. Beyar’ın ailesinde de kronik kalp hastalığı olduğu biliniyor.
Uzun yıllardır tıp camiasında görev yapan ve özellikle çocuklara “diş doktoru” kavramını sevdiren Beyar’ın ölümünün haberi ülkeyi yasa boğdu.
Dün sabah saatlerinde Lefkoşa Osman Paşa Caddesi’ndeki diş kliniğinde bulunduğu sırada kalp krizi geçiren ve kalbi duran İzgü Beyar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Beyar’ın ambulans geldiği sırada ölü olduğu, yaşama döndürme çabalarına rağmen, bunda başarılı olunamadığı öğrenildi.
45 yaşındaki İzgü Beyar’ın hayata erken veda etmesi, Beyar’ı tanıyan tanımayan tüm kesimler tarafından üzüntüyle karşılandı.
Sosyal paylaşım sitelerinden üzüntülerini dile getiren Beyar’ın yakınları hayata bu kadar bağlı bir insanın erken vedasını kabullenmek istemedi.

İzgü Beyar evli ve biri 10, diğeri 4 yaşında iki çocuk babasıydı

Sabah kalbi durdu
45 yaşındaki diş doktoru İzgü Beyar’ın kliniğine gelmesinin üzerinden kısa bir süre geçmesinin ardından odasında bulunduğu sırada aniden kalbi durdu. İlk müdahalenin klinikte bulunanlar tarafından yapıldığı öğrenilirken Beyar, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kalbi yeniden çalıştırılamayan Beyar, saat 10.30 sularında hayata gözlerini yumdu.

Kalp krizi klinikte yakaladı
İzgü Beyar’ın tansiyona bağlı olarak aort damarının yırtıldığı ve kliniğinde yaşamını yitirdiği belirlendi.
Kalbinin durmasının ardından, Beyar’ın aort yırtılması nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. Klinikte olduğu sırada yaşanan olayın ardından Beyar hastaneye götürülse de meslektaşlarının tüm çabasına rağmen yaşama döndürülemedi.

Ülkenin ilk çocuk diş doktoru olan İzgü Beyar, özellikle çocuklarla çok iyi anlaştığı ve gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla hem çocukların hem de ailelerin takdirini topladığı biliniyor 

Tansiyon hastasıydı
Henüz genç sayılabilecek bir yaşta hayata gözlerini yuman İzgü Beyar’ın tansiyon hastası da olduğu ifade edildi.
Uzun bir süredir tansiyon hastası olması nedeniyle tedavi gördüğü ifade edilen Beyar’ın hem kalp hastalığı hem de tansiyonla mücadele ettiği belirtildi.

Kimse inanmak istemedi
45 yaşındaki diş doktoru İzgü Beyar’ın ölümünün ardından sevenleri habere inanmak istemedi. Gerek sosyal medya yoluyla gerekse Beyar’ın kayınvalidesinin Lefkoşa’daki evine giden yakınları acı gerçekle yüzleşti.

Hasta bakarken fenalaştı
İzgü Beyar’ın yakın çevresinden edinilen bilgiye göre Beyar’ın sabah saatlerde kliniğinde hasta muayenesi yaparken fenalaştığı ifade edildi.
Yine Beyar’ın yakın çevresinden Havadis’e aktarılan bilgilere göre Beyar ailesinde kronik kalp hastalığı olduğu ifade edildi. Birçok aile ferdinin kalp sorunları nedeniyle tedavi gördüğü de ifade edildi.

Eve acı düştü
İzgü Beyar’ın kayınvalidesinin Lefkoşa’daki evine haberin duyulması üzerine adeta ateş düştü. Doktorun ölüm haberini alan tüm eş, dost ve akrabaları İzgü Beyar’ın kayınvalidesinin Lefkoşa’daki evine akın etti. Yakınlarının Beyar’ın erken hayata veda etmesinin ardından geldiği evde derin üzüntü yaşandı.
Akrabaları gözyaşlarını tutamazken kimse İzgü Beyar’ın erken hayata veda edişini kabullenmek istemedi.

Ülke yasa boğuldu
45 yaşında olan ve ülkedeki ilk çocuk diş doktoru olma özelliğini taşıyan İzgü Beyar’ın ölüm haberi ülkeyi yasa boğdu.
Beyar’ı tanıyan tanımayan herkesin sosyal paylaşım sitelerinden üzüntüsü belirttiği ölüm haberiyle ilgili aile yakınları da yasa boğuldu.

Çocuklarına söyleyemediler
İzgü Beyar evli ve biri 10, diğeri 4 yaşında iki çocuk babasıydı. Beyar’ın anne ve babasına acı haber Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sağlık personeli tarafından verildi.
Evlat acısını taşıyamayan acılı anne baba fenalaşınca, sağlık ekipleri müdahale etti. Yaşlı çift, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alındı.
Beyar’ın çocuklarına ise acı haberi kimse veremedi.

Bugün defnedilecek
Beyar ailesine yakın kişilerden edinilen bilgiye göre, çocuk diş doktoru 45 yaşındaki İzgü Beyar’ın cenazesi bugün Lefkoşa’da toprağa verilecek.
Beyar’ın bugün öğlen İsmail Safa Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

Tıp camiası yasta
İzgü Beyar’ın ölümü, doktor camiası arasında büyük üzüntü yarattı. Beyar’ın yaşama yeniden döndürülmesi için büyük çaba harcayan meslektaşları başarılı olamadı.
Meslektaşı Dr. Gülgün Vaiz’in sözleri ise meslektaşlarının tamamının duygularına tercüman oldu: “Her ölüm erken ölümdür. Ama seninki gerçekten çok zamansız arkadaşım.Yüreğimiz yandı. Doktorlar ve sağlık çalışanları sırat köprüsünde yaşayanlar, bir kez daha acı ve derin üzüntüyle sarsıldık, deprem yaşadık. İnsan sevdiklerinin kaçını kaybederse o kadar ölürmüş. Bu kaçıncı ölüşümüz?.. Tanrı’dan sevdiklerine, tüm ailesine, meslektaşlarına, topluma başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Seni unutmayacağız İzgü.”

***

Acı haber sosyal medyada geniş yer aldı

İzgü Beyar’ın yakın çevresi, acı haberin duyulmasının ardından hissettiklerini sosyal medyadaki hesaplarından paylaştılar.
Ayten Tekinay Mamalı: Çok çok çok üzgünüm… Sevgili İzgü Beyar… Çok erken bıraktın bizleri öksüz kaldı minik yüreklerin İzgü amcasız kaldı… Işıklar içinde uyu… Güzel insan… Seni unutmayacağız…
Cenk Mutluyakalı: Yapma be İzgü!.. Hele de sen, bu kadar keyifli, bu kadar hayatı severken.
Erol Uçaner: Sevgili meslektaşımız Dt. İzgü Beyar bugün vefat etti. Ailesine ve tüm sevdiklerine sabırlar dilerim. Tüm camiamızın başı sağ olsun. Nur içinde yatsın arkadaşımız.
Ebru Tunaç Pehlivan: Nur içinde yat canım arkadaşım.
Bülent Kurt: Genç bir fidan. Gencecik bir baba. Dr. İzgü Beyar… Sevenlerine sabırlık.
Tolga Yalçın: Son bir kez görüşemeden gitmek… Ne diyeceğini bilememek… İnanamamak… Facebook’tan nefret ettiğim anlardan biri.
Şerife Kutrafalı Lord‎: Hiç olmadı bu şaka gibi iyi yürekli güzel insan nurlar içinde uyu…
Eşber Çağlar: Bu olmadı… Huzur içinde yat, Allah rahmet eylesin İzgü 🙁
Sevgi Kambek: İzgü nurlar içinde yat seni özleyeceğiz Allah eşine evlatlarına sabır versin olmadı be İzgü daha çok erken.
Nedime Serakıncı: Sevgili İzgü daha dün gibi Danimarka’dan kliniğine geldiğim. Eşini oğluşlarını tanıttığın gün… İnanamıyorum. Ve bugün… Nur içinde yat arkadaşım…
Emine Sarıoğlu Kiracıoğlu‎: Çok çok üzüldük Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın çocuklarımıza emekleri için hakkını ödeyemeyiz eşine çocuklarına diğer aile fertlerine sevdiklerine Allah sabır versin.
Melek Yeşilada Kilim: Buna inanamam, inanmak istemem. Canımız, doktorumuz, başkanımız, arkadaşımız, İzgü Beyar acımasız kader bu oyunu sana da oynadı… Çok acı çok… Nurlar, ışıklar yağsın cennetine…
Oya Demirsöz: Çok değerli bir insandı, çok üzüldüm. Hayvan sevgimi her zaman desteklerdi. Nurlar içinde yat. Hepimiz için çok büyük bir kayıp. Allah ailesine sabırlar versin :(((
Aysu Elçioglu Kasapoğlu: Işıklar içinde uyu güzel yürekli insan çok üzdün çok… Çocuklarımız sana geldiği gibi kime gidecek güle oynaya. Kalanlarına sabırlar diliyorum.
Serpil Güneş: Sözün bittiği yerdeyiz.
Ahmet Muratoğlu: Hayat kısaymış. Ankara’dan beri arkadaşımız, dostumuz, doktorumuz İzgü’müzü kaybettik… İçimiz acıyor… Söyleyecek kelime bulamıyorum.
Canan Özdağ: Tüm sevenlerinin başı sağ olsun… Hiç yakışmadı ona ölüm.
İrfan Tunçalp: Işıklar içinde uyusun… Tüm sevdiklerine, ailesine sabır versin.

Sağlık Bakanlığı: Ambulansla ilgili iddialar tamamen uydurma
Sağlık Bakanlığı, dün sabah geçirdiği ani rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden diş hekimi İzgü Beyar’a müdahale eden 112 Hızır Servis ambulansı ve çalışanları hakkında ortaya atılan iddiaların tamamıyla asılsız olduğunu belirtti.
Bir internet gazetesinde yer alan iddialar üzerine yazılı açıklama yapan bakanlık, Beyar’ı almaya giden ambulansın içerisinde yeterli donanım, hatta sedye olmadığı ve hastanın vatandaşlar tarafından ambulansa taşındığı yönündeki iddiaların, tamamen uyduruk, gerçeklerle bağdaşmayan ve etik yayıncılık anlayışından uzak olduğunu belirtti ve bu tür asparagas yayınların özveriyle 24 saat görev sürdüren sağlık çalışanları ile sağlık kurumlarına yapılmış büyük bir haksızlık olduğunu kaydetti.
Sağlık Bakanlığı, 112 Hızır Servis ekibinin, İzgü Beyar için çağrı geldikten 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde müdahale gerçekleştirdiğini belirterek, bu müdahalenin tam donanımlı ve uzman sağlık personeli tarafından yapıldığını vurguladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar