BÜYÜK ACI! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Haziran 9, 2023
Kıbrıs

BÜYÜK ACI!

BÜYÜK ACI!

Nadire BAHADİ
Mağusa’da dün 16:50 sıralarında meydana gelen trafik kazası bölge halkını yasa boğdu. İki aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada Birleşmiş Milletler Kıbrıs Basın Bürosu çalışanı Cem Çiçek’in henüz 2 buçuk yaşındaki oğlu Doğa Çiçek hayatını kaybetti. Kaza sonucu JM 814 plakalı araç içerisinde bulunan 8 yaşındaki Ada Çiçek ve araç sürücüsü 39 yaşındaki İpek Kaleli Çiçek yaralanarak kaldırıldıkları Mağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kazada 2 buçuk yaşındaki Doğa Çiçek’in ölümüne sebep veren 22 yaşındaki Nijerya uyruklu Enahoro Arausi ise polis tarafından tutuklandı.
 


 

Kaza ikizleri ayırdı
Üzücü kaza Mağusa Lefkoşa eski anayolu üzerinde Güvercinlik kavşağı yakınlarında bulunan Berkel Mobilya önünde meydana geldi. Aynı istikamette ilerleyen iki aracın çarpışması sonucu meydana gelen kaza, İpek Kaleli Çiçek’in yönetimindeki JM 814 plakalı aracı ile Berkel Mobilya önüne geldiği zaman Halken Yenikent Yaşam Sitesi’nde bulunan evine gitmek için sağdaki tali yola dönüşe geçtiği sırada, Enahoro Arausi’nin yönetimindeki MG 140 plakalı aracı ile önünde seyir halinde bulunan bir başka aracı sağlamak istediği sırada meydana geldi. Aşırı süratli olduğu belirlenen MG 140 plakalı araç önce tali yola dönüşe geçen JM 814 plakalı araca çarptı. MG 140 plakalı aracın çarpması ile 30 metre savrulan JM 814 plakalı araçta bulunan Deniz ve Doğa Çiçek isimli ikiz erkek kardeşlerden minik Doğa olay yerinde hayatını kaybetti. Aynı araçta bulunan 8 yaşındaki Ada Çiçek ve 39 yaşındaki araç sürücüsü İpek Kaleli Çiçek kazada ağır yaralandı. İkizlerden Deniz Çiçek ise kazayı yara almadan atlattı.
 

Araç cayır cayır yandı
Önünde seyir halinde bulunan aracı sağından geçmek istediği sırada kazaya sebep olan Enahoro Arausi’nin kullanımındaki MG 140 plakalı araç çarpışmanın ardından yol kenarında bulunan elektrik direğini devirerek tarlaya uçtu.  1 takla atarak 4 tekerlek üzerinde duran MG 140 plakalı araç alev aldı. MG 140 plakalı araç Nijeryalı sürücünün canını kurtarmasının ardından cayır cayır yanarak kullanılmaz hale geldi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, polis ekiplerinin soruşturma başlattığı kazada Trafik Şube Müdürü Ahmet Beşerler ve Mağusa Trafik Şube Amiri Hasan Aşçıoğlu kazayı yerinde inceledi.
İpek ve Ada Çiçek’in sağlık durumu iyi
Henüz 2 buçuk yaşında olan minik Doğa’nın hayatını kaybettiği kazada yaralanan anne İpek Kaleli Çiçek ve 8 yaşındaki Ada Çiçek ambulansla Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiğinden şüphelenilen anne İpek Kaleli Çiçek ile kazada çenesi kırılan Ada Çiçek yapılan ilk müdahalelerin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. İpek Kaleli Çiçek ve küçük Ada’nın hayati tehlikelerinin bulunmadığı, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
 

Hastane mahşer yerine döndü
Üzücü kazayı haber alan Çiçek ve Kaleli ailesinin yanı sıra tüm eş, dost ve akraba Mağusa Devlet Hastanesi Acil Servis önüne akın etti. Minik Doğa’nın ölümü herkesi yasa boğdu. Cem Çiçek tüm soğukkanlılığı ile henüz Doğa’nın ölümünden haberdar olmayan eşi ve kızını ambulansla Lefkoşa’ya gönderdikten sonra akrabalarının baş sağlığı dilekleri ile adeta yıkıldı. Tarım Bakanı Erkut Şahali ile Mağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu’da Çiçek ve Kaleli ailelerine destek olmak için hastaneye koştu.
Nijeryalı öğrenci tutuklandı
2 buçuk yaşındaki Doğa Çiçek’in ölümünden sorumlu tutulan Nijerya uyruklu Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi’nde öğrenci olan Enahoro Arausi polis ekipleri tarafından tutuklandı. Arausi’nin bu gün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılması bekleniyor.
Ölüm yolu isyan ettirdi
Öte yandan kazanın ardından Halken Yenikent Sitesi sakinleri adeta isyan etti. Kavşakta aydınlatma, kamera veya hız kesici hiçbir önlemin bulunmadığından şikayet eden site sakinleri, yaklaşık 1 yıl önce önlem alınması amacı ile imza toplanarak Mağusa Belediyesi ve Mağusa Kaymakamlığı’na dilekçe yapıldığını ancak geçen süre içerisinde hiçbir gelişme yaşanmadığını kaydetti.  Aynı kavşakta 4 ölümün meydana geldiğini ifade eden site sakinleri “daha kaç ölümün olması bekleniyor, ne kadar daha canımız yanmalı” şeklinde isyan ederek yetkilileri göreve davet etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar