Bütçenin yarıdan fazlası 4 kişiye ödendi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Bütçenin yarıdan fazlası 4 kişiye ödendi

 

SEÇİM YILINDA… Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile yerel seçimlerin yapıldığı 2010 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi müteahhitlik ve temizlik hizmetleri için 4 buçuk milyon TL’ye yakın bütçe kullandı. Bütçenin yarından fazlasını oluşturan 2 milyon 452 bin 848 TL, 3 şirket ile 1 şahsa ödendi


DORMAN YİNE ÖN PLANDA… F. Dorman Tic. Ltd. LTB bütçesinin müteahhitlik hizmetleri kaleminden bir yılda aldığı 767 bin 817 TL ile ilk sırada yer aldı. F. Dorman Tic. Ltd.’ye aynı dönem içinde “muhtaç ve yoksullara yardım” kaleminden de ödeme yapılmıştı

2 ŞİRKETE 1 MİLYONDAN FAZLA… Clean World Marketing Co. Şirketi’ne 2010 yılında yapılan ödemelerin toplamı 614 bin 367 TL. Clean World Marketing Co.’yu 567 bin 566 TL’lik ödeme alan Redmin Trd. Ltd. takip ediyor. İki şirkete ödenen toplam miktar 1 milyon 181 bin 933 TL

YATALAK AMA… Muzaffer Polat isimi de Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 2010 bütçesi müteahhitlik hizmetleri kaleminden aldığı 503 bin 938 TL’lik ödemeyle dikkat çekti. Polat, faturaların yazıldığı ve ödemelerin yapıldığı tarihten bugüne kadar geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını yatalak olarak sürdürüyor 

Lefkoşa Türk Belediyesi 2010 yılı bütçesi “müteahhitlik hizmetleri kalemi”nden yapılan ödemeler diğer yıllarda ve farklı bütçe kalemlerinde yer alan ödemeler gibi birçok dikkat çekici unsuru bünyesinde barındırıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile yerel seçimlerin yapıldığı 2010 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi müteahhitlik ve temizlik hizmetleri için bütçeden 4 milyon 304 bin 235 TL ödeme yaptı.

Bütçenin yarısı 4 kişiye
Müteahhitlik hizmetleri bütçesinin yarından fazlasını oluşturan 2 milyon 452 bin 848 TL 3 şirket ile 1 şahsa ödendi. 2.5 Milyon TL’ye yaklaşan kaynak F. Dorman Tic. Ltd., Clean World Marketing Co. Şirketi’ne, Redmin Trd. Ltd. ve Muzaffer Polat arasında paylaşıldı.
Müteahhitler Birliği…
Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği yetkilileri,  belediye bütçesinin müteahhitlik hizmetleri kaleminden 1 yıl içinde aslan payını paylaşan 4 isimden ikisi, Redmin Trading Ltd. ve Muzaffer Polat’ın Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’ne üye olmadığını kaydetti.
Polat yatalak hasta…
Edinilen bilgiye göre, 2010 yılında belediyeden toplamda 503 bin 98 TL ödeme alan Muzaffer Polat, geçirdiği ciddi bir rahatsızlık sonucu beyin ameliyatı oldu. Polat, faturaların düzenlediği tarih de dahil olmak üzere hayatını yatalak olarak sürdürüyor.

En büyük pay Dorman’ın…F. Dorman Tic. Ltd. LTB bütçesinin müteahhitlik hizmetleri kaleminden bir yılda aldığı 767 bin 817 TL ile ilk sırada yer aldı. F. Dorman Tic. Ltd.’ye aynı dönem içinde “muhtaç ve yoksullara yardım” kaleminden de ödeme yapılmıştı.  Clean World Marketing Co. Şirketi’ne 2010 yılında yapılan ödemelerin toplamı 614 bin 367 TL. 567 bin 566 TL’lik ödeme alan Redmin Trd. Ltd. ise en çok pay alan üçüncü şirket oldu.

Polat adı listede çokça yer aldı
Muzaffer Polat ismine de Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 2010 bütçesi müteahhitlik hizmetleri kaleminden birçok kez ödeme yapıldı. Polat adına 1 yıl içinde yapılan ödemeler 503 bin 938 TL’ye ulaştı. Ödemelerin hangi hizmete karşılık yapıldığı belirtilmezken Polat’ın, faturaların yazıldığı ve ödemelerin yapıldığı tarihten bugüne kadar geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını yatalak olarak sürdürdüğü öğrenildi.

Listede birçok isim varMüteahhitlik hizmetleri keleminden bu 4 ismin yanı sıra çok sayıda müteahhit ve şahısa da benzer şekilde yaptıkları hizmetin karşılığı olarak ödemeler gerçekleştirildi.  Listeden de görüleceği gibi neredeyse 100’e yaklaşan şirket ve kişi sayısına yapılan ödemelerin toplamı 4 isme yapılandan az.


 

 

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar