Burcu Güneş: "Erkek olmak isterdim" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024

Burcu Güneş: “Erkek olmak isterdim”

Ünlü şarkıcı Burcu Güneş, aşk, para, kariyer ve hayallerine dair her şeyi Günaydın'a verdiği röportajında paylaştı.

SAĞLIK, AŞK PARA VE KARİYER


Birer cümleyle özetlemen gerekirse; aşk, para, kariyer, sağlık…

Aşk; hayatın anlamı. Para; hayal ettiklerini gerçekleştirmek için gerekli bir araç. Kariyer; trafik ışıkları gibi doğru ilerleyebilirsen, yaşam amaçların arasında çok önemli. Sağlık; hayattaki en önemli şey.

Peki, bunları önemine göre sıralamanı istesem…
Sağlık, aşk, para ve kariyer.

ERKEK OLSAM…

Burcu Güneş'i tanımaya, iç dünyasını öğrenmeye çabalardım. Artık ilişkilerde bu tip şeylere zaman ayrılmıyor; her şey çok hızlı yaşanıyor. Bence insanlar önce birbirini tanımalı ve buna gerçekten ciddi bir zaman ayırmalı. Olgunlaşmamış ilişkilerin dünyasında olmak istemezdim.

''İNTİKAM DUYGUSUNA ÇOK UZAĞIM''

Dışarıdan bakıldığında düzgün, çok sansasyonu olmayan bir hayatın var. Zaman zaman sıkılıyor musun bundan?

Bu, kişiden kişiye değişir aslında. Dışarıdan sıkıcıymış gibi görünen, aslında o kişinin kendisi için gayet eğlenceli olabilir. Veya tam tersi… Düzgünlük göreceli bir kavram sonuçta. Evet, kendime özgü bir yaşamım var. İçimin, dışımın, her anımın bilinmesini sevmiyorum. Çok göz önünde yaşadığın zaman kendine yaşayacak bir şeylerin kalmıyor. Kendime ait bir dünyamın olması; kendimi yenilemem ve yaratıcı olabilmem için de önemli. İçli dışlı olmayı sevmem zaten. Ruh sağlığımı da böyle koruyabiliyorum. Bu durumun sıkıcı olduğunu asla düşünmedim. Zaten çevremdeki insanlar, ne kadar eğlenceli olduğumu fazlasıyla bilir.

'İntikam almak istediğim insanlar' diye bir liste yapsan, kolay doldurur musun?

Ben intikamın güzel bir duygu olduğuna inanmıyorum. Bana göre kimse kimseden intikam alamaz. İntikam aldığını düşünüyorsa, aslında kendinden alıyordur. Kişinin bünyesinde negatif duyguları barındırması iyi değildir. Ben de mümkün olduğunca bu tip duyguları kendimden uzaklaştırmaya, ruh halimi dengede tutmaya çalışıyorum. Geçmişimde olmuşsa da, onla hesaplaşmış ve bitirmişimdir.

''KADINLIĞI ZATEN TATTIM ERKEK OLMAK HİÇ FENA OLMAZDI''

"Bu dünyaya bir daha gelme şansım olsa, … olmak isterdim!" Ne dersin?

Bu dünyaya bir daha gelme şansım olsaydı, erkek olmak isterdim! Kadınlığı zaten deneyimleydim, erkek olmak iyi bir fikir olabilir; bir de onu yaşamak gerekir. Kadının ne istediğini bildiğim için, avantajlı başlardım mevzuya. Bir kadınının beklentileri nedir, nasıl mutlu edilir; bunları çok iyi bilirim. Bu yüzden çok başarılı bir erkek olurdum. İlişkilerim de çok başarılı olurdu kesin. Kadın, kadınlığını hissetmek ister ve ben bunu çok iyi yapardım kesin. Bunu cebe koyalım. Tekrar kadın olarak gelmem gerekseydi de dünyayı kurtaracak kadın olmak isteridim. Cehaleti, bilinçsizliği, kadına karşı şiddeti çözmek için…. Kahraman olmak hepimizin rüyasıdır ya, çocukluğumuzda hep isteriz bir şeyleri kurtarmayı; ben de kadınları kurtarmak isterdim.

''KARŞI CİNSTE ARTIK BEYNE VE KALBE BAKIYORUM''

Gerçekten söyledin mi bilmiyorum ama bir yerlerde, "Geniş omuzlu ve dar kalçalı erkeklerden hoşlanıyorum" cümleni okudum. Bunu söyledin mi? Hâlâ aynı fikirde misin?

Spor yapmayı çok severim ve sporcu erkekleri çekici bulurum. Sonuçta bana böyle bir soru geldiğinde, haliyle tarif ettiğim erkek tipi de bu oldu. Bu fiziksel bir soruya verilmiş fiziksel bir cevap. Aslında biraz da dalga konusu oldu o günlerde. Bugün sorsan başka bir cevap veririm tabii ki. Sonuçta insanın beğenileri de zamanla değişiyor. Çok da imkansız bir şey istemediğimi düşünmüştüm oysa ki…

Türkiye şartlarında biraz zorlayabilir seni…

Beklentilerimi biraz daha düşürmüş bulunuyorum. Şu anda hayatımda biri yok ve karşıma çıkacak veya beni etkileyecek insanın nasıl biri olabileceği hakkında çok fikrim yok. Ama gözlemlediğim bir şey var; insanlar vücuda ağırlık verirken kalbi ve beyni unutmaya başlamış. Ben bir dahaki sefere bunun dengesini yakalamaya çalışacağım. Bundan sonra niyetim; önce beynine ve kalbine bakmak. Fizik daha sonra gelecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar