FutbolSpor

Burak kendi imkanlarıyla ameliyat olduK-Pet Süper Ligin yeni ekiplerinden Girne Halk Evi’nin genç kalecisi Burak Eligön, 1. Lig’de geçtiğimiz sezon play-off grubu maçında sakatlanmasının ardından 3 ay sonra kendi imkanlarıyla ameliyat olduğunu açıkladı

 

Okan KARADEMİR

 

K-Pet Süper Ligin yeni ekiplerinden Girne Halk Evi’nin genç kalecisi Burak Eligön, K-Pet 1. Lig’de geçtiğimiz sezon play-off grubu maçlarında sakatlanmasının ardından 3 ay sonra kendi imkanlarıyla ameliyat oldu.

6 yıldır GHE forması giyen Burak, 16 Mayıs 2018 tarihinde Erdal Barut Stadında Girne Halk Evi ile Mormenekşe arasında oynanan Play-Off son maçının 50. dakikasında kırmızı kart gören Rum kaleci Athos Chrysostomou’nun yerine oyuna dahil olmuş ve 70. dakikada da dizinden sakatlanarak oyuna devam edememişti.

Yaşanan bu sakatlık sonrasında sağ diz ön çapraz bağı kopan Burak, gazetemize yaptığı açıklamada, o tarihten beridir kulübü GHE’nin ameliyat için kendisini oyaladığını, Dr. Anıl Ersoy’un yardımı ve kendi imkanları ile geçtiğimiz gün ameliyat olduğunu belirtti.

1 ay sonra fizik tedaviye geçecek olan genç kalecinin yaklaşık 4 ay sonra ise düz koşulara başlayabileceği öğrenildi.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı