Kıbrıs

Bulutoğluları’dan şaşırtan açıklamalar  “HİZMET VERMEK İÇİN HARCAMA YAPILDI”… LTB eski Başkanı Cemal Bulutoğluları, başkanlık döneminde belediye bütçesinden marketlere, otobüs şirketlerine ve diğer belediyelere harcandığı görülen paraların yaşlılara ve yoksullara hizmet vermek için yapılan harcamalar olduğunu söyledi. Bulutoğluları belediyelerin tek görevinin çöp toplamak olmadığını belirtti
“ISRAR EDERLERSE ADAY OLURUM”… Bulutoğluları ayrıca Ulusal Birlik Partisi’nden belediye başkanlığına aday olması için ısrar gelmesi durumunda yeniden belediye başkanlığına aday olabileceğini açıkladı. Şu anda adaylığının gündemde olmadığına dikkat çeken Bulutoğluları, “Eğer partim belediye başkanlığını kazanacak aday bulamazsa aday olurum” dediLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) eski Başkanı Cemal Bulutoğluları, kendi başkanlık döneminde belediye bütçesinden yapılan harcamalarla ilgili açıklama yaptı.
Havadis’e konuşan Bulutoğluları, her kuruluşun kendi bütçesi çerçevesinde yapılan harcamaları olduğuna dikkat çekti ve Havadis Gazetesi’nde dün yayımlanan belediyenin yoksullar fonundan yapılan harcamaların yaşlılara hizmet için olduğunu söyledi. Bulutoğluları, “Benim hesabını veremeyeceğim bir şey yok” dedi. 

“Belediyelerin tek görevi çöp toplamak değil”
Belediyelerin tek görevinin çöp toplamak olmadığını kaydeden Bulutoğluları, kendi başkanlık döneminde LTB’de çöp toplamanın yanında birçok hizmette verildiğini kaydetti. Bulutoğluları şu şekilde konuştu:
“Belediye bütçesinden farklı kurum ve kuruluşlara harcandığı görülen paralar yaşlılara hizmet için harcanan paralardır. Örneğin yaşlıları Karpaz gezisine götürdüğümüzde, Yenierenköy Belediyesi’ne ait sosyal tesislerde yemek verildi. Gazetede Yenierenköy Belediyesi’ne ödendiği görülen para 200 kişiye verilen yemeğin parasıdır. Yenierenköy Belediyesi’ne ödenen para bu amaçladır. Ya da otobüs şirketlerine yaşlıları taşımak için ödediğimiz paralardır. Ayrıca marketler içinde görülen harcamalar yoksullara yemek götürmek içindir. Bir belediyenin sadece görevi çöp toplamak değil aynı zaman yaşlılara ve yoksullara da yardım etmektir. Ayrıca 8 bin TL’ye kadar kulüplere, yaşlılara ve yoksullara yardım için kullanmam benim yetkim dahilindeydi.”

“Partiden ısrar gelirse başkanlığa aday olurum”
Bulutoğluları ayrıca Ulusal Birlik Partisi’nin belediye başkanlığına yeniden aday olması için ısrarcı olması durumunda yeniden aday olabileceğini açıkladı. Bulutoğluları şu şekilde konuştu:
“Eğer partim belediye başkanlığını kazanacak bir aday bulamazsa ve bana bu konuda ısrar ederse yeniden aday olurum. Ancak şu anda benim aday olmam gündemde değildir.”

Başa dön tuşu