Kıbrıs

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılacak


Devrim DEMİR
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’ne bağlı polis ekipleri tarafından önceki gün Gönyeli’de bir apartmana yapılan baskında, içerisinde uyuşturucu madde olan 2 sigara ve yine içerisinde uyuşturucu madde olan 1 paket ile tutuklanan Cengiz Deniz, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Yargıç Meltem Dündar huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, zanlı Cengiz Deniz aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek 1 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.9 kişi sorgulandı
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Barış Duman mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Cengiz Deniz’in önceki gün Gönyeli’de yapılan uyuşturucu operasyonunda, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarruf” suçu ile ilgili tutuklandığını anlattı.
Polis çavuşu Barış Duman, Cengiz Deniz’in 17 Nisan tarihinde Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldığını ve aleyhinde 3 gün tutukluluk emri alındığını söyledi. Duman, alınan 3 günlük tutukluluk süresinde 9 kişinin sorgulandığını, 5 kişiden de ifade alındığını kaydetti.
Soruşturmanın devam ettiğini belirten Barış Duman, Devlet Laboratuvarı’ndan  sonuç beklediklerini ve zanlının bu süre zarfında 1 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Başa dön tuşu