Bu ne hal! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
FutbolSpor

Bu ne hal!

ruso-stadı

Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı’nın maç ve antrenman sahasında devam eden yenileme çalışmaları bir türlü bitmiyor.

Başkentin yeşil-siyahlı kulübü Küçük Kaymaklı’nın maç ve antrenman sahasındaki yenileme çalışmaları bitmek bilmiyor. Kaymaklı’nın ev sahibi maçlarını oynadığı Ruso Stadı’nın zemini yaklaşık 25 yıl sonra bu kadar derinlemesine yenilendi. Sahada yıllardır verimli işleyen ve yoğun yağışlarda bile zemin üzerinde çok az su bırakan drenaj sistemi de yenilenen Ruso Stadı’nın zeminindeki toprak da değişti.

Temmuz ayının son günlerinde alt yapı çalışmaları tamamlanarak zeminin yeniden ekildiği Ruso Stadı’nın doğusunda kalan alan ise sentetik zeminli çim saha oluyor.


Her iki saha için gazetemizde 30 Temmuz’da yayımlanan haberde “Ruso yeşeriyor” başlığını kullanmıştık. O tarihteki haberimizde antrenman sahasına sentetik çimin serildiğini ve köşelerin düzeltilmesinin yapıldığını yazmıştık. Ruso Stadı’nın zemininin ise ekilip sulamasına başlandığını ve çimlerin kısa sürede kendini göstermesi beklendiğini okuyucularımıza duyurmuştuk.

Aradan geçen 20 günün ardından dün yeniden sahaların görüntüsünü aldık.

ruso1

Ruso’nun zemini kötü

Ruso Stadı’nın yenilenen çim zemininde çimler net bir şekilde kendini gösterdi. Ancak sahanın belli bölgelerinde ciddi anlamda çim bitmediği görülüyor. Bir yeri boydan sürülüp yeniden ekilmiş gibi duran sahada o alanda henüz çim bitmedi.

Temmuz ayının son günlerinde yapılan ilk ekim işleminin çok başarılı olmadığı ve sahaya yol yol ara ekim yapıldığı görülüyor. Lig sezonunun başlamasına 1 ay kala saha zeminin bu durumda olması çim zeminin doğru olarak yenilenemediğini gözler önüne seriyor.

Sentetiğe kum serildi

Kaymaklı’nın antrenmanlarını yapması için hazırlanan sentetik zeminli sahasında ise işler bayağı yavaş ilerliyor. 20 gün önce sentetiğin serildiği sahada 20 günde sadece oyun alanı çizgileri boyandı ve sahanın yarısına kum serildi.

Çevre düzenlemesi ve tellemesi de henüz yapılmayan sentetik zeminde kumların tüm sahaya yayılıp tırmıklanması ne kadar süre alacak merakla bekleniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar