Bu maça kalp dayanmaz… - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
Köşe Yazarları

Bu maça kalp dayanmaz…

Doğan Türk Birliği, ilk devrede gösterdiği iyi performans nedeniyle hedef büyüterek, ikinci devreye “İlk iki takım” sloganıyla başladı. Ancak ilk dört haftada sekiz puan kaybeden Doğan, 29 puanla sıralamadaki üçüncülüğünü korudu. Fakat bu defa, çalan tehlike çanları ile birlikte, rakiplerinin nefesini de ensesinde hissederek. Sezona kötü başlayan ve “Düşer” gözüyle bakılan Cihangir ise, 10.haftada 4 puanla başlattığı çıkışını, 7 haftalık galibiyet serisi ile taçlandırdı ve adeta şapkadan tavşan çıkartırcasına puanını 25’e yükseltti.

Dün oynanan ve kazananın rahat nefes alacağı, kaybedenin ise “Play-Out” kabusu görmeye başlayacağı kritik karşılaşma oynandı. Çok iyi oynayan ve bunu gollerle süsleyen Doğan’ın, kötü oynayan ancak Turgut Kaan’ın fırsatçılığı ile müsabakayı son dakikaya kadar dengede götüren Cihangir’i, fevkalade zevkli ve heyecanlı bir karşılaşma sonrasında, 4-3 yenmesi ile sonuçlandı.
Her iki takım da oyuna kontrollü başladı. Ancak zaman geçtikçe hakimiyeti hissedilmeye başlayan Jose Majusa ve Believe’den yoksun Doğan,  Yannick’i Ahmet Saygı ve Chibizor’u da Mehmet Yıldız ile kontrol atına aldı. Özgür önderliğindeki Cihangir ikinci bölge oyuncularının organize olamamaları ve rakip ceza alanında çoğalıp final pasları üretememeleri, Cihangir gol yollarının tıkanmasına neden oldu. Buna mukabil, Ahmet Sönmez liderliğindeki geri dörtlünün hatasız oyununa, orta bloktan Emin ve Ahmet Saygı ayak uydurup, Aydın ve Salih’in de kanatlardan yaptıkları ani ve süratli ataklarla oyunu rakip alana yığan Doğan, ilk golüne erken ulaştı. Ancak Cihangir, 41. dakikadaki ilk gollük atağında beraberliğe kavuştu. Buna mukabil, temposundan hiçbir şey kaybetmeyen Doğan’ın, iğne ile oynayan Kenan’ın ayağından tekrar ileri geçmesi zor olmadı.
İkinci devrede, skor dışında değişen bir şey olmadı. Cihangir’in kötü oyununa mukabil, Doğan’ın üstünlüğü altında oynanan karşılaşmada, Cihangir golcüsü ile yine dengeyi sağladı. Ancak bu gol, son zamanların en iyi takım oyununu oynayan, inanmış ve kazanma azmi ile donanmış Doğan’ın hızını kesmedi. Nitekim Emin, Doğan’ı öne geçirirken, Turgut tekrar sahne aldı ve Doğan taraftarını kahreden golü attı.  Ancak son sözü söyleyen Ahmet Sönmez oldu ve attığı golle Doğan adına ortalığı bayram yerine çevirdi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar