Köşe Yazarları

Bu küfürleri kimse hak etmiyor


Güzel bir hava ve zeminde karşılaşan Düzkaya ile Yalova takımları arasındaki K-Pet 1. Lig mücadelesinde, sahaya gelen az sayıda seyirci 5 gol izleme fırsatı bulsa da göze hoş gelen bir futbol keyfi yaşayamadılar.

Kritik ve zorlu mücadelede iki ekibin de birbirinden çekinmesinden dolayı ilk yarıda her iki takım da sahaya istediklerini yansıtamadı.  Düzkaya’da Serkan'ın görmüş olduğu çift sarı karttan kırmızı kart dışında ise futbol adına her hangi bir pozisyona şahit olamadık.
Özellikle geri planda oynayan oyuncularının bir türlü topu yerden değil de uzun toplarla havadan oynamaya çalışması Düzkaya’nın hücum etkisini oluşturamamasında en büyük etkendi.
Tabiki daha ilk yarıda Serkan Zeyin'in oyun dışında kalması da Düzkaya’nın tüm oyun planlarını bozduğunu söyleyebilirim. Yalova ise rakibine oranla daha çok ayağa paslarla oyun kurmaya çalışsa da ilk 45 dakikada istediği sonuca ulaşamadı.
İkinci devrenin henüz ilk dakikasında Yalova adına Mithat sahneye çıkarak takımını uyandıran isim olurken Yusuf ise fırsatçılığını ve becerisini göstererek kaydettiği gollerle bir anda Düzkaya takımının gardının düşürdüler.
Özellikle ikinci golde Düzkaya savunması ofsayt diye duraklarken Yusuf’un devam ederek topu ağlara göndermesi, oyunun hakem düdüğü ile başladığını ve durduğunu futbolcuların bir kez daha anlaması gereken örnek bir pozisyon oldu.
Yalova skorun vermiş olduğu rahatlıkla oyunu rölantiye alırken Buğra’nın kırmızı kart görmesi ve Düzkaya’nın son bölümde iki gol bulması konuk ekibe son anlarda stres yaşatsa da sahadan üç puan ile ayrılmayı bildiler.
Karşılaşmada pozisyonlar ve takımlardan çok konuşulması gereken konu bence hakemler, yöneticiler ve sporcuların saha içinde topsuz alanda yaptıkları hareketler olduğunu düşünüyorum.
Ne hakem, ne federasyon ne de herhangi birisi, her ne olursa olsun karşılaşma sonrasında bu kadar ağır küfürleri hak etmediğini düşünüyorum.
Canınız yanmış olabilir, ne yapılmış olursa olunsun hiç kimsenin hiç kimseye fakat gerçekten bu kadar ağır küfürler etmesi doğru değildir.
Burada tüm bireyler, kurumlar ve kuruluşlar artık kendilerine bir çeki düzen vermeli ve futbolda hataların olacağını kabullenmelidirler diye düşünüyorum.


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı