Bu kez batmayacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Dünya

Bu kez batmayacak

Bu kez batmayacak

New York'ta yapılan bir basın toplantısında Avusturalyalı zengin iş adamı Clive Palmer yapacağı Titanik taklidi gemiyle ilgili planlarını basınla paylaştı. Milyoner iş adamı, inşaasının bitiminde Atlantik Okyanusu'nu bir uçtan bir uca gidecek geminin ilk seferinin orijinal Titanik'i inşa edenlerin anısına yapılacağını açıkladı.

2016 yılında inşaası bitmesi planlanan gemi ilkinden farklı olaral 'batmama' özelliğine sahip olacak.


The Guardian yazarı Paul Harris'in haberine göre Titanik 2'nin ana tasarımcısı Markku Kanerva ise yaptığı açıklamada geminin dünyadaki batma riski en az olan ve ve güvenli yolcu gemisi olacağını açıkladı.

Dış görünümü ilkinin tıpatıp benzeri olacak Titanik II isimli yolcu gemisi 2016 yılında başlayacağı ilk seferinde tıpkı orjinalinin rotasını izleyerek Avrupa'dan Amerika'ya yolcu taşıyacak.

Yapılan reklam kampanyaları sayesinde başvuran sayısının şimdiden 40,000'e çıkması ise Titanic II'nin gördüğü ilginin ne kadar dikkat çekici olduğuna dair bir işaret.

Orijinali gibi içinde Türk hamamları, spor salonları ve sigara odaları olacak olan gemi 900 kişilik mürettebatı ve 2,435 yolcusuyla üç farklı sınıfa ayrılacak. Geminin sahibi ise James Cameron'un filminde görüklerinden etkilenerek yolculuğunu 3. sınıfta geçireceğini belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar