Bu Çorba Kilo Vermeyi Hızlandırıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Sağlık

Bu Çorba Kilo Vermeyi Hızlandırıyor

Glisemik indeksi düşük beslenme ile insülin direnci düzelmekte, daha uzun süre tok kalabilme sağlanabilmektedir. Kilo kaybı düzenli olur ve ve mide kazıntısı gibi durumlar kolayca ortadan kalkar.

Demet Hanım kilo verme sürecinde, 1 hafta boyunca sağlıklı beslenme düzenine bağlı olarak bir ana öğünde glisemik indeksi düşük zayıflatan çorba ve bol mevsim salatası yedi. Çünkü artık kilo verirken son haftalara yaklaşıyordu. Vücut yağ yüzdesi oldukça azalmıştı. Bu şekilde düşük glisemik indeks içeren bir formül şarttı. Yoksa kilo vermesi durabilir motivasyonu dağılabilir ve her kilo veren kişide olduğu gibi "Acaba kilo veremeyecek miyim!" kaygısını tetikleyebilirdi. Bu lezzetli ve düşük kalorili çorba ile yanında et-tavuk veya balıktan birini öğle yemeğinde tercih ederek bir hafta geçirdi. Ve o haftanın sonunda da 1 kilo vererek yoluna devam etti. Sizler de bu özel formülden (beslenmenizdeki sadece bir öğünde) yararlanarak, yanına 100 gramı geçmeyecek kadar et tavuk veya balıktan birini, bol ama az yağlı salata ile yiyerek kilo verebilirsiniz.


MALZEMELER:

(Formülden 4 kâse çıkar)
1 adet kabak 1 kâse beyaz lahana 6 adet yeşil sivri biber 2 adet kuru beyaz soğan 2 yemek kaşığı haşlanmış nohut kâse tarhun otu 1 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı kimyon

YAPILIŞI:

Tüm malzemeler yıkanır ve iri parçalar halinde kesilip tencereye konur. Üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, kimyon ve malzemelerin üzerine gelinceye kadar su eklenir ve pişirilir. Tüm pişen sebzeler mutfak robotuna konulur ve çorba kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. 1 kâse çorba 50 kaloridir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar