Bu araştırma sizi şaşırtacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Sağlık

Bu araştırma sizi şaşırtacak

 

ABD'de yapılan bir araştırmada cinsel ilişkinin mutluluk seviyesini yükselttiği ortaya çıktı. Bunun yanından başkalarından daha sık ilişkiye girdiklerini bilmek de çiftleri mutlu ettiği ortaya çıktı.


Social Indicators Research dergisinde yayımlanan araştırmayı Colorado Boulder Üniversitesi'nden Tim Wadsworth yaptı. Wadsworth genellikle kendi akranlarından daha çok cinsel ilişkiye girdiklerini bilmelerinin insanları daha mutlu ettiğini söyledi.

Araştırmayı yapan Wadsworth "Çok fazla seks yapmak mutlu ediyor ama başkalarından daha fazla cinsel ilişkiye girdiğini düşünmek mutluluğu kat be kat artırıyor" dedi.

1989'dan beri cinsel ilişki sıklığı konusunda sorular da soran Genel Sosyal Araştırma verilerini inceleyen uzmanlar 1993 ile 2006 yılları arasındaki 15 bin 386 örneği analiz etti. Araştırmada ayda en az iki veya üç kez cinsel ilişkiye giren insanların mutluluk seviyesinin yüzde 33 daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Haftada bir kere yapanlar yüzde 44, haftada iki veya üç kere yapanlar yüzde 55 daha fazla mutlu oldukları ifade edildi.

Wadsworth insanların genellikle yaygın medyadan ve diğer dergilerden kendi akranlarının ne sıklıkla cinsel ilişkiye girdiğini haber aldıklarını belirterek "Bütün kanıtlar cinsel davranışların normlarının oluşmasının akran grupları ve arkadaş ağları arasında tartışmalardan öğrenildiğini gösteriyor" dedi.

Araştırmacılar eğer bir kişi kendisi ayda iki veya üç kere cinsel ilişkiye giriyorsa ve akranlarının haftada bir kere cinsel ilişki yaşadığını öğrendiyse mutluluk seviyesinin yüzde 14 düştüğünü belirtiyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar