Kıbrıs

BRT Müdürü Tümerkan’dan UYARI!


BRTK Müdürü Mete Tümerkan, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu ile yaşanan sıkıntının devam ettiğini açıkladı. Tümerkan, elektrik kesintisi dolayısıyla, tüm radyo ve TV’lerin yayınlarının her an susabileceğini belirtti.Tümerkan, gelinen noktada soruna bir ara çözüm bulunduğunu ancak bunun kalıcı çözüm olmadığının altını çizdi.BRT Merkez Stüdyosu ve ana binanın elektriğinin henüz bağlanmadığını, İskele verici merkezinin de elektriğinin kesik olduğunu söyleyen Tümerkan, tüm uydu yayınları, sayısal yayınlar ve bazı karasal yayınların Merkez binadan yapıldığını belirtti.
"MAZOTLA AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Tümerkan, “Mazot tedarik ederek yayınları ayakta tutmaya çalışıyoruz ama bunu ne kadar sürdürebileceğimiz konusunda endişeliyiz” dedi.

Tümerkan, esas tehlikenin BRT Merkez binasında bulunan uydu ve sayısal yayınların yapıldığı vericinin susması olduğuna işaret ederek, dün sadece Selvili Tepe’nin sustuğunu ama gelinen aşamada Merkez, Kantara ve İskele’nin de susma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.
"ÖZEL KANALLARI KAPATABİLİRİZ"
Mete Tümerkan, böyle bir durumda kurumun acil tedbir almak zorunda olduğunu anlattı.

Tümerkan, “Biz ev ödevimizi yapıyoruz. Bir yandan elektrik borcunun ödenebilmesi için çalışmaları sürdürürken öte yandan tasarruf tedbirlerini gözden geçiriyoruz. Elbette ki tasarruf tedbirleri içinde önemli olan BRT Kurumu’nun ayakta kalmasıdır. Hiç istemediğimiz bir şekilde BRT yayınlarının devam edebilmesi için özel radyo ve TV yayınlarını kapatmak zorunda kalabiliriz” dedi.
Mete Tümerkan açıklamasında BRT’nin mali yapısını güçlendirmek için kararlı adımlar atılacağını da vurguladı. Tümerkan, “bu çerçevede verilen hizmetlerin karşılıklarını günün koşullarına göre yeniden düzenleyeceğiz alınan hizmetin karşılığını ödemeyen kuruluşlara hizmet vermeyi durduracağız” ifadelerini kullandı.  BRTK

Başa dön tuşu