Dünya

Brezilya’da 10 yaşındaki çocuğu polis kurşunu öldürdüFocus dergisinin haberine göre, polis çocuğun yasa dışı gruplarca öldürüldüğünü iddia ediyor. Çocuğun annesi ise Globo gazetesine yaptığı açıklamada “Olayda tek bir silah sesi duyulmuş ve bu da benim oğlumu öldüren silahtan çıkan sesmiş” dedi.
Çocuğun ölümü sonrası Complexo do Alemão’da sokaklara dökülen ve polisleri taşlayan göstericilere karşı polis, göz yaşartıcı gaz kullanmak zorunda kaldı.Devlet Başkanı Dilma Rousseff aileye olayın tüm ayrıntılarıyla aydınlatılacağı sözü verirken, olaya karışan polislerin görevden alındığı haberde yer aldı. Başkan, çocuğun ölümüne neden olanların mahkemede hesap vereceklerini ve gereken cezayı alacaklarını belirtti.

Çocuğun öldürülmesi olayının meydana geldiği kentin gecekondu semtinde son günlerde polislerle uyuşturucu çeteleri arasında sık sık çatışmalar meydana geliyor ve ölümler oluyor.

Polis, semtteki uyuşturucu çetelerini temizlemek için mücadele verirken, polisin sert tavrını protesto eden göstericiler “polis komşularımızı öldürmekten başka bir şey yapmıyor” diye eleştiriyorlar.

Başa dön tuşu