Bozer, Kıvrıkoğlu’nu kabul etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Kıbrıs

Bozer, Kıvrıkoğlu’nu kabul etti

Bozer

Meclis Şeref Salonu’nda saat 11.00 sıralarında gerçekleşen görüşmede, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş da hazır bulundu.
BOZER

Meclis Başkanı Hasan Bozer , Kıvrıkoğlu’nu KKTC’de Meclis çatısı altında ağırlamaktan mutlu oldukları belirterek, ziyaretin kendileri için moral olduğunu söyledi.


Bozer, Kıbrıs Türkünün varoluş mücadelesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile kalben birlikte ve her zaman iç içe olunarak mücadele verildiğini belirtti.

Bozer, artık kurulan KKTC devletini yüceltmek ve kalıcı kılmanın görev olacağını, ekonomik gelişimi sağlayarak devleti sağlam temeller üzerine oturtmak gerektiğini, bunun da hükümetlerin işi olduğunu söyledi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ve KTBK’nın Kıbrıs Türk halkının güvenliği için elinden geleni yaptığını dile getiren Bozer, devlet ve hükümet yetkililerine de, yaşamın diğer alanlarını geliştirmek düştüğünü kaydetti.

Bozer, Kıbrıs sorunu konusunda vazgeçilmez kriterler bulunduğunu, Garanti ve İttifak Anlaşmalarından geri adım atılmayacağının Meclis’ten ortak karar olarak da çıkartıldığını hatırlattı.

KIVRIKOĞLU

Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu da, birlikleri denetlemek için Adada bulunduğunu söyleyerek, Kıbrıs’tan hiç kopmadığını ve kopamayacağını söyledi.

Bozer, Kıvrıkoğlu’na elişi hediye; Kıvrıkoğlu da, Bozer’e Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın şildini takdim etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar