FutbolSpor

Boynuz kulağı geçiyor


Süper Lig lideri Yenicami sezonun ilk haftası aldığı mağlubiyetin ardından çıktığı 9 maçı da kazandı ve 2012-2013 sezonundaki seriyi tekrarlamış oldu

OSMAN EMİROĞLU VE SEDATDEVECİOĞLU:

Yenicami’de spor akademinin koordinatörü olarak göreve başlayıp 2012-2013 sezonunun 2inci haftasında A takımın başına getirilen Osman Emiroğlu, Emre Perçinci ile birlikte 9 maç üst üste galibiyet serisine ulaşmıştı. Ve akademide Emiroğlu ile birlikte çalışan eğitmenlerden olan Sedat Devecioğlu şu anda Yenicami’nin teknik direktörü olarak ayni galibiyet serisini yakalamış durumda. Devecioğlu bu hafta galip gelirse eski ustasının başarısını geliştirmiş olacak.

 

İLTAÇ KARAYEL’DEN DEVRALMIŞLARDI:

Yenicami 2012-2013 sezonuna teknik direktör İltaç Karayel ile başlamıştı ve ilk 2 maçta puan alınamayınca yollar ayrılmıştı. Görev değişikliğinden sonra yakalayan 9 maçlık galibiyet serisini bu sezon Sedat Devecioğlu yönetiminde tekrarlayan Yenicami, seriyi 10 maça çıkarmak için Lefke’yi mağlup etmesi gerekiyor ve rakibin teknik direktörlüğünü İltaç Karayel yapıyor

Ahmet ÖZSOY

K-Pet Süper Lig lideri Yenicami geride kalan 10 haftada 1 galibiyet 9 mağlubiyet aldı ve ligde oynadığı son 9 maçta hiç puan kaybetmedi. Teknik direktör Sedat Devecioğlu yönetiminde sezonun ilk maçında Yalova’ya mağlup olan Yenicami, daha sonra çıktığı 9 maçı da kazanarak 2012-2013 sezonunda yakalanan galibiyet serisine yeniden ulaşmış oldu. Yenicami bu hafta karşılaşacağı güçlü rakibi Lefke’yi mağlup etmeyi başarırsa üst üste 10’uncu maçını da kazanarak tamamlamış olacak ve kulüp tarihine yeni bir başarı eklenmiş olacak.

2012-2013 sezonuna teknik direktör İltaç Karayel ile giren Yenicami o dönem ilk iki maçta puan alamamıştı ve takım spor akademisini koordinatörü Osman Emiroğlu’na teslim edilmişti. Yenicami Spor Akademisi Koordinatörü olan Osman Emiroğlu akademide Emre Perçinci ve Sedat Devecioğlu ile çalışıyordu.

“A” takım görevi Emiroğlu’na verilince o da kendine Emre Perçinci’yi çalışma arkadaşı olarak seçerek yol açıktı. 2012-2013 sezonunda üçüncü hafta itibarı ile çıktıkları üst üste 9 maçı da galibiyetle tamamlayan Emiroğlu-Perçinci ikilisi müthiş bir başarı grafiği çizmiş oldu. Çıktıkları 10’uncu maçta berabere kalan Yenicami daha sonra yine galibiyet ve beraberlikle alsa da hiç mağlup olmadı ve kaybetmeme serisi 17 maç sürdü. Emiroğlu’nun Yenicami’si sezonun 19’uncu haftasında Cihangir deplasmanında 1-0 mağlup olurken takım tam 17 maç hiç mağlup olmadan yoluna devam etti.

Yenicami spor akademisinde göreve başlayan Osman Emiroğlu, Emre Perçinci ve Sedat Devecioğlu üçlüsünün yolları daha sonra çeşitli görevler için bölündü.

Devecioğlu Serdarlı takımının başına teknik direktör olarak geçerek bu alanda ilk tecrübesini yaşamış oldu ve başarılı bir serüvene imza attı. Daha sonra Dumlupınar ile bu başarısını devam ettiren genç teknik adam sarı-kırmızılıları yeniden en üst lige çıkarırken bu sezon başında yeniden Yenicami’ye dönüş gerçekleşti.

EMİROĞLU’NUN BAŞARISINA ULAŞTI

Sedat Devecioğlu, Yenicami “A” takım teknik direktörü olarak bu sezon çıktığı 10 maçta üst üste 9 galibiyete imza attı ve 2012-2013 sezonunda Osman Emiroğlu’nun yakaladığı galibiyet serisine ulaşmış oldu.

Cuma akşamı Atatürk Stadı’nda oynanacak Lefke maçında Yenicami’nin galip gelmesi durumda Devecioğlu, Osman Emiroğlu’nun 9 maçlık galibiyet serisini geliştirecek ve bir anlamda da “boynuz kulağı geçecek” atasözünü yaşamış olacak.

Yenicami’nin bu hafta karşılaşacakları Lefke takımını İltaç Karayel’in çalıştırıyor olması 2012-2013 sezonunda başlayan seriyle alakalı olarak ayrı bir detay..Başa dön tuşu