Magazin

“Boyfriend” müzikali ayakta alkışlandı


BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI: 6. Girne Kültür Sanat Günleri kapsamında, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Boyfriend (Erkek Arkadaş) adlı Broadway müzikal oyunu sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı.

Girne Belediyesi’nin düzenlediği ve yaz boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek 6. Girne Kültür Sanat Günleri, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları’na bağlı İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Boyfriend (Erkek Arkadaş) adlı Broadway müzikal oyununa ev sahipliği yaptı.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Amfi Tiyatro’da sahnelenen, farklı sınıftan insanların bir araya gelebilmesi ve farklı hayatların kesişmelerini anlatan, dans, müzik ve görsel zenginliğin ön planda olduğu müzikal oyun, sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, bu yıl “Barışı sanat ve kültürle kucaklıyoruz” sloganıyla gerçekleştirdikleri kültür sanat günlerine İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun böylesi güzel bir müzikalle katkı koymuş olmasına teşekkür ederek,  İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı Salih Kızılyaprak ve TC Devlet Tiyatroları Sanat İletişim Danışmanı T. Murat Demirbaş’a plaket ve çiçek takdim etti. T. Murat Demirbaş da bir konuşma yaparak, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları’na bağlı Ankara Devlet Tiyatrosu’nun, 6 Eylül Salı akşamı Neşet Ertaş’ın gerçek hayat hikayesi anlatan Neşe Dert Aşk Oyunuyla Amfi Tiyatro’da olacağına vurgu yaparak herkesi oyuna davet etti.

19 Temmuz Salı akşamı Blues Festivali

Girne Kültür Sanat Günleri Temmuz ayında, 19 Temmuz Salı akşamı Girne Amfi Tiyatro’da 2’inci Girne Blues Festivali, 26 Temmuz Salı akşamı ise Kaşgar Court’da Bulutsuzluk Özlemi konseriyle devam edecek. Orkestra’da; Fuat Can Başkır (Trombon), Doğukan Hürkan (Davul), İlhan Atay (Piyano), Göksun Doğan (Klarnet), Mehmet Sezer (Trompet) ve Şeyda Bulut (Kontrabas) yer alıyor.

[images_grid auto_slide=”no” auto_duration=”1″ cols=”four” lightbox=”yes” source=”media: 169574,169575,169576,169577″][/images_grid]Başa dön tuşu