"Botswana'ya elmas ve gümüş işlemeye gidilecek" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Ekonomi

“Botswana’ya elmas ve gümüş işlemeye gidilecek”

Botswana'ya elmas ve gümüş işlemeye gidilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Botswana Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Phandu Skelamani ile bir araya geldi.

Bakan Yıldız, büyük ya da küçük her ülkenin kendine has farklı kabiliyetleri olduğunu belirterek, enerji sektöründe de iki ülke arasında çok iyi ilişkiler geliştirilebileceğine inandığını, bu maksatla da bir araya geldiklerini ifade etti.
Türkiye'den kamu ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir enerji takımı kurulacağını kaydeden Bakan Yıldız, bu ekibin Botswana'ya giderek özellikle elmas ve gümüş işleme üzerine çalışacağını bildirdi.
Konuk Bakan Skelamani de ülkelerinin alan olarak Fransa'ya eşit bir alanlarının söz konusu olmasına rağmen nüfus yoğunluklarının düşük olduğunu kaydederek, enerjinin getirilmesinin ucuz olmadığını belirtti.
Bu konuda kendilerine yardımcı olabilecek Türk işadamlarının var olduğundan emin olduklarını ifade eden Skelamani, kömürden elektrik üretebilen ve ayrıca elmas ve gümüş rezervlerini işleyebilecek Türk yatırımcıları da Bakan Yıldız aracılığı ile Botswana'ya davet etti.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar