BM Askerleri Kıbrıs'ta Öyle Birşey Yaptı Ki! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

BM Askerleri Kıbrıs’ta Öyle Birşey Yaptı Ki!

BM Askerleri Kıbrıs'ta Öyle Birşey Yaptı Ki!

BM Barış Gücü (UNFICYP) askerleri, ara bölgedeki Lefkoşa Havalimanı’nda 1974 yılında havalimanına inen son “Kıbrıs Havayolları” uçağı üzerinde son zamanlarda fenomen hale gelen “Harlem Shake” dansını yaparken görüntülendi.

Rum medyasında yer alan bir habere göre, görüntülerin “Youtube” adlı sosyal paylaşım sitesinde yer almasının ardından Rum Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli sert tepki gösterdi.


 

 

Markulli, şunları söyledi:

“Bugün Youtube’a yüklenen ve eski Lefkoşa Havalimanı’ndaki terk edilmiş Kıbrıs Havayolları uçağının üzerinde kışkırtıcı bir şekilde dans eden kişilerin görüntülendiği videonun içeriğini onaylamadığımızı, büyük bir hayal kırıklığına uğradığımızı belirtmek isteriz. Bölgenin BM Barış Gücü kontrolünde bulunmasından dolayı, videoda görünen kişilerin Barış Gücü askeri olup olmamasından bağımsız olarak, bu faaliyetlerin, hizmet ettikleri BM Barış Gücü’nün işleyişine ve kendilerini misafir eden ülke ile halkına saygısızlık olduğu kanaatindeyiz”.

Markulli, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim’dan, konunun detaylı bir şekilde araştırılmasını ve tüm sorumluların emsal teşkil edecek bir cezayla cezalandırılmasını istediğini de kaydetti.

Buttenheim ise BM’nin, olayın ciddi olduğu kanaatinde olduğunu ve araştırdığını belirtti.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar