Kıbrıs

“Bize gazinoda oyun yaptılar”


Devrim DEMİR

KKTC’ye 30 günlük vize ile ceplerinde sahte paralarla giriş yapan Arman Şahinbay ve Tolga Derindere aleyhine polisin başlatmış olduğu soruşturma tamamlandı. Soruşturma amaçlı 3 gündür poliste tutuklu bulunan zanlılar işlemiş oldukları suçu kabul etmezken, söz konusu sahte paraların kendilerine kumarhanelerde verildiğini iddia etti.
Şahinbay ve Derindere teminat talebiyle dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Yargıç Gökhan Asafoğulları zanlıların KKTC’de turist statüsünde olduğunu göz önünde bulundurarak, ileride davarlında hazır bulunmalarını sağlamak için 45 günü geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilmelerine emir verdi.

9 adet sahte 100 dolar
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Hüseyin Soyel mahkemede verdiği ifadede zanlı Arman Şahinbay ve Tolga Derindere’nin “Sahte para tasarrufu” suçlaması ile gözaltına altına alındığını anlattı.
Polis memuru Hüseyin Soyel, 14 Ocak’ta alınan bir ihbar üzerine Girne’de Ecevit Caddesi üzerinde saat 21.30 raddelerinde görevli polis ekipleri tarafından zanlılar üzerinde arama yapıldığını söyledi.
Soyel gerçekleştirilen aramada Arman Şahinbay’ın üzerinde 7 adet 100’lük Amerikan Doları, zanlı Tolga Derindere üzerinde ise 2 adet 100’lük Amerikan Doları bularak emare olarak alındığını kaydetti.
Soruşturma memuru zanlılardan yapılan sorgulamada söz konusu sahte paraların kumar oynadıkları gazinoda kendilerine verildiğini iddia ettiklerini ifade etti. Polis adı geçen gazinolarda yapılan araştırmada, zanlıların iddialarının asılsız olduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

Polis: 30 günlük vize ile geldiler
Polis memuru Hüseyin Soyel, zanlıların KKTC’ye Ocak ayında 30 günlük vize ile geldiklerine dikkati çekerek serbest bırakılmaları durumunda yargılanmadan kaçma ihtimalleri olduğunu söyledi. Soyel, Arman Şahinbay ve Tolga Derindere’nin 45 günü geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilmeleri talebinde bulundu.

“Biri bize oyun oynadı”
Mahkemede kendilerini avukatsız olarak savunan zanlılara Yargıç Gökhan Asafoğulları söz hakkı verdi. Salonda söz alan zanlı Arman Şahinbay, “Cebimdeki son paramdı, sahte olduğunu bilmiyordum. Kumarhanede oyun oynarken cüzdanım açıktı ve biri bize oyun oynadı ama bunu ispatlama şansım yok” diye savunmasını yaparken, Tolga Derindere, “Param bittiği için arkadaştan borç para aldım sahte olduğunu bilmiyordum” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı