Kıbrıs

Birikim Özgür’den ‘ERCAN’ Açıklaması[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]A[/dropcap]frika Gazetesi’nin bugün manşet üzerinden Eski Maliye Bakanı’na sorduğu “Ercan’daki T&T şirketinin KDV muafiyetini siz mi verdiniz? sorusuna Birikim Özgür Sosyal Medyadan yanıt verdi.
Birikim Özgür “KDV muafiyetine ilişkin iddia asılsızdır veyahut da söz konusu muafiyet biz görevi devrettikten sonra gündeme gelmiştir” dediİşte o açıklama:
Afrika Gazetesi’nin bugün manşet üstünden yönelttiği soruya yanıtımdır… “Ercan’daki T&T şirketinin bir de KDV muafiyeti olduğunu biliyor muydunuz? Eski Maliye Bakanı Birikim Özgür’e soruyor ve yanıt bekliyoruz. Bu muafiyeti siz mi verdiniz?” Bizim dönemimizde T & T şirketinin Ercan’ın devrine ilişkin 16 milyon Euro tutarındaki ödemesi geciktirilmiş KDV borcu faizleriyle tahsil edilmiş olup şirketin operasyonlarından doğan KDV yükümlülüklerine ilişkin hiçbir muafiyet sağlanmamıştır.  Şirkete sözleşmede de KDV muafiyetine ilişkin herhangi bir kolaylık öngörülmediğine göre ya KDV muafiyetine ilişkin iddia asılsızdır veyahut da söz konusu muafiyet biz görevi devrettikten sonra gündeme gelmiştir. Afrika Gazetesi’ne duyarlılığından dolayı teşekkür eder, Ercan Havaalanı Projesi’nin en kısa zamanda tamamlanmasını dilerim.

birikim özgür facebook

Başa dön tuşu