Biri Daha Çocuk Yaşta

2 Haziran 2013 Pazar | 10:38
Biri Daha Çocuk Yaşta

Duygu ALAN

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından Marmara bölgesinde, dere yatağı kenarında bulunan ağaçlık alanda yapılan operasyonda 21 paket halinde yaklaşık 84 gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirildi.
Olayla ilgili 17 yaşındaki O.G., Mehmet Dombikinsiz, Orhan Şekerci ve Hakan Kalkan isimli 4 genç tutuklandı.
Uyuşturucu zanlıları, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.

Polis pusu kurdu
Marmara bölgesinde dere yatağında bulunan ağaçlar altında uyuşturucu madde olduğu bilgisini alan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri bölgeye giderek araştırma yaptı.
Polisin araştırması sonucu bir ağacın altında gizlenmiş, 21 paket ağırlığında yaklaşık 84 gram ağırlığında Bonzai türü uyuşturucu madde tespit edildi.
Uyuşturucu zanlılarına ulaşmak için polis, bölgede pusu kurdu.

Kıskıvrak yakalandılar
Aynı gün akşam saat 20.30 sıralarında, polisin pusuda olduğu anda, 17 yaşındaki zanlı O.G., bölgeye geldi ve söz konusu uyuşturucu maddeyi gizlenilen ağacın altından aldı.
O sırada harekete geçen polisi fark eden zanlı, kaçmaya çalıştı ancak başaramadı. Polis önce O.G.’yi hemen akabinde de bölgeye bir araçla birlikte geldiği suç ortakları Mehmet Dombikinsiz, Orhan Şekerci ve Hakan Kalkan’ı yakalayarak, gözaltına aldı.

Soruşturma devam ediyor
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru İbrahim Atabek, mahkemede verdiği ifadede, soruşturmanın devam ettiğini ve henüz alınması gereken ifadeler olduğunu kaydetti.
Polis memuru İbrahim Atabek, her dört zanlının da soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.