Bir Yatırım Aracı Olarak: Bina İlanları - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mart 30, 2023
Emlak

Bir Yatırım Aracı Olarak: Bina İlanları

Bina İlanları

Bina satın almak ev sahibi olmanın yanı sıra aynı zamanda bir yatırım aracı olarak da düşünülebilir. Dilediğiniz bir yerde iki katlı bir bina satın alarak şehirden uzakta yaşamayı tercih edebilir ve doğal yaşamın da keyfini sürebilirsiniz. Bir yatırım aracı olarak tercih edebileceğiniz satılık binaları ise daha çok katlı tercih ederek dilerseniz kiraya verebilir, aylık gelir edebilir; dilerseniz de satın alıp tadilat yaparak aldığınız fiyatlardan çok daha yüksek fiyatlara satarak kar elde edebilirsiniz.

Bina almanın farklı bir yatırım amacı daha bulunur. Günümüzde pek çok kişi eski bir bina satın alarak daha sonrasında yıktırıp, gerekli imar izinlerini alıp yeni bir bina yapmak için de yeni bir inşaat başlatırlar. Bu yeni yapılan binada kişiler bazen kendi kullanımları için bir inşaat başlatırken bazen de yatırım ve kazanç amacı ile bir inşaat başlatırlar. Bina satın alıp yatırım yapma planınız varsa bu planı gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz yüzlerce ilan bulunur.


 

 

Bina Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bina satın alırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Eğer yatırım amacı güderek bir bina satın alıyorsanız satın alma esnasında ekstra dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Bina satın alırken bütçenizi iyi bir şekilde analiz etmeli, kar marjınızı dikkatli bir şekilde hesaplamalısınız. Eğer satın aldığınız binayı yıkmak ve yeni bir bina inşa etme fikriyle bina arayışı içerisindeyseniz, binanın imar izinlerine ve emsal değerine kesinlikle göz atmanız gerekir.

Eğer satın aldığınız binayı kiraya vermek isteyen bir yatırımcı iseniz, satın almak istediğiniz binanın konumu, çevresinde bulunan işletmeler, okul ve hastane gibi önemli birimlere yakınlığı sizin için önemli olmalıdır. Tüm bu hususlara dikkat edildiği takdirde bina satın almak yatırım için en çok kazanç sağlayabileceğiniz yöntemler arasında yer alır. Birden fazla konut kiralayacak olan kişi ya da kurum bulmak ekonominiz için önemli bir gelir kaynağı olabilir.

Sektorden.com ile bina ilanlarını inceleyebilir, ilanlar üzerine tıklayarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilir ve filtreleri kullanarak bina mevkisini kolayca seçebilirsiniz.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar