bir varmış bir yokmuş - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Köşe Yazarları

bir varmış bir yokmuş

Haftanın Sünneti
Pileli Enver ağanın angonisi Ayten Hanım ile Erol Bey’in evlatları Enver, geçtiğimiz hafta Kemal Şah tarafından kendi evlerinde  törenle sünnet edildi. Enverciğe acil şifalar dileriz.
 

 


 

 

 

 

Haftanın Ailesi
İskeleli Leyla abamızın kızı Münevver  Hanım ile eşi Civisilli Osman dayımızı haftanın ailesi olarak seçtik. Kendilerine sağlık dolu uzun ömürler dileriz.

 

 

 

 

 

 

Haftanın Esnafı: Anibal
Şeher (Lefkoşa) denince akla kebap, kebap denince akla Saffet Anibal gelir. Gaşalı velesbiti ile işe başlayan, “Yes be annemm” sözlerini icat eden, müşterilerine “Ne yeycen, ne goyum sana, şeftali mi, köfte mi, şiş mi? Turşucuk da isden?” diyen Anibal Çağlayan’daki yerinde halen hizmet vermeye devam ediyor. Kendisine sağlık dolu günler dileriz…

 

 

 

Yeni Çıkan Ev Aletleri
Yeni çıkan ev aletleri hayatımızı kolaylaştırıyor. Odun kömürü ile çalışan demir ütü ve mavi renkli ispirto rakısı ile ateşlenen, lambasuyu  ile çalışan, göbeğinde beggası olan büyük icat islim. İslimle yemek pişirmek çok kolay. Artık yemek pişirmek için taş ocakta odun ve tahta yakmaya, ortalığı duman ve garamuza yapmaya gerek kalmayacak.
 

 

 

 

EOKA Yoklamaları
İngiliz askerleri Trodos Dağları’nda EOKA’cıları ve Grivas’ı aramaya devam ediyorlar.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar