Ekonomi

Bimeks’e talep yoğun


1001 Airport Mall'da Ekim ayında hizmete giren Bimeks, bilgisayardan tüketici elektroniğine, beyaz eşyadan kişisel bakım ve aksesuara modern zaman insanının ihtiyaç duyduğu birçok dayanıklı tüketim ürününün satışını yapıyor.

Hizmete açıldığı ilk günden itibaren KKTC’de halktan yoğun ilgi gören Bimeks, Türkiye fiyatları ile perakende satış yapıyor.
“1001 Airport Mall” Genel Müdürü Mehmet Akalın’dan alınan bilgiye göre, Bimeks’in beyaz eşya ve televizyonları beklenenin üzerinde satılıyor.

7 gün içinde teslimat
Bimeks’te satışı yapılan büyük elektronik aletler, tüketiciye 7 gün içerisinde teslim ediliyor.
Ürün kalitesi ile müşteri memnuniyetini zirvede tutmayı başaran Bimeks, hizmet kalitesi ile de tüketicinin takdirini alıyor.
Bimeks’te görevli teslimatı yapan teknik elemanların tümü tek tip kıyafet giyiyor, evlere girerken muhakkak deodorant sıkıyor, asla ayakkabı çıkarmıyor, galoş takıyor.
Teknik elemanlar gittikleri evde eğer ürün montajı yapacaklarsa muhakkak yanlarında el süpürgesi de götürüyor, montaj sırasında kirlettikleri yeri temizleyip evden o şekilde öyle çıkıyor.

Ürünler 2 yıl garantili
Bimeks Mağazası’nda satışı yapılan tüm ürünler 2 yıl garantili. Kullanıcı hatasından kaynaklanmaması halinde Bimeks’ten alınan tüm ürünler için geçerli olmak üzere garanti kapsamında 45 gün içerisinde tüm hizmetler veriliyor.
Elektrikli mutfak aletlerinde kullanıcı hatasından kaynaklanmayan bir arıza olması halinde ürünün yenisini veriliyor.

Güvenlikte son nokta
Bimeks’te cep telefonları, leptap ve tabletler KKTC’de ilgili kurumlara beyan edildi, tümünün E.mail ve seri numaraları kayıt altına alındı.
Bimeks’ten bu ürünleri satın alanlar hem fiyattan avantaj sağlıyor hem de cep telefonu çalınırsa poliste tutanak tutturarak hattı kapattırabiliyor.
Şirket yetkilileri şimdi aynı güvenliğin notebooklarda da sağlanabilmesi için ilgili kurumlarla görüşmelerini sürdürüyor.

 

***
Akalın: Bimeks’in KKTC için doğru bir adım

“1001 Airport Mall” Genel Müdürü Mehmet Akalın, KKTC’de kurumsal elektronik market ihtiyacını tespit ettiklerini bunun üzerine Bimeks’i ülkeye taşıdıklarını kaydetti.
Akalın, süreci anlattı: “1001 Grup olarak adada eksik olan sektörlere ilişkin yaptığımız anketlerde kurumsal elektronik market ihtiyacını çok net gördük ve bu ihtiyaca istinaden Bimeks ile bir yıl önce görüşmelerimiz başladı. Hızlı bir süreç değildi. Olgunlaştırmamız gereken çok fazla alan vardı. Bimeks’in yurt dışına bir ürünü göndermesi ile ilgili çekincelerinin yanında KKTC’deki ithalat rejiminin de çok dikkatli incelenmesi, müşteriye doğru fiyatta ürünün yansıtılması için önemliydi. Bir yıl içinde yaptığımız fizibilite çalışmalarına istinaden Bimeks’in ürünlerini Türkiye’de sattığı fiyatlardan KKTC’de de satabileceğimizi gördük. Bimeks’teki karlılığımızı bir havuz karlılığı olarak baktık. 12 bin çeşit ürünün tümünden elde edilen karı referans alarak Bimeks’in KKTC için doğru bir adım olduğuna hem Bimeks olarak hem de 1001 Grup olarak karar verdik.”

“Fiyatlarımız piyasanın altında”
Akalın, Bimeks’e özellikle beyaz eşyada beklenenin üzerinde talep olduğunu aktararak şuanda ileriye sipariş vererek beyaz eşya satışı yaptıklarını belirtti.
Akalın, “Yaptığımız piyasa fiyat araştırmasında beyaz eşya fiyatlarımızın yaklaşık yüzde 20 oranında piyasanın daha altında olduğunu gördük” dedi.
Mehmet Akalın, Bimeks’in büyük mağazalarında kullanılan tüm kategorilerin KKTC’deki Bimeks’te bulunduğunu ve taleplere göre de ürün çeşitliliğin arttırma kararı aldıklarını belirtti.
Akalın, Bimeks’te ana satış grubunun ise televizyonlar olduğunu söyledi.
Akalın, KKTC’de organize perakende açısından sektörde çok büyük bir açık olduğunu da savunarak “bu açıdan Bimeks, Ayakkabı Dünyası, Linens, Adil Işık ve Gürel’in ikinci ve üçüncü mağazaların açılması ile ilgili planlamalarımız yapıldı” dedi.

“Türkiye’deki kampanyalar KKTC’de geçerli olmayacak”
Mehmet Akalın, Bimeks’in Türkiye’de yaptığı kampanyaların KKTC’ye yansımayacağını ancak KKTC’de de birtakım kampanyalar yürütüleceğini kaydetti.
Akalın, “KKTC’nin kendine göre doğal koşulları var dolayısıyla KKTC’de özellikle kredi kartı alımları ile avantajlı taksitler yapabiliyor olmamız lazım. Kıbrıs’ın kendi bankaları var ve biz bütün banka yetkilileri ile görüştük. Bu anlamda banka yetkilileri bize çok pozitif döndüler” dedi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı