Sağlık

Bilmeniz gereken en önemli 10 ilişki gerçeği


İşte size bilmeniz gerek en önemli 10 ilişki gerçeğiŞu anda (sizle) çıkmak istemiyor
Biri size “Henüz çıkmaya hazır değilim” diyorsa boşuna bir kenarda oturup hazır olmasını beklemeyin. Çünkü bu cümlenin tercümesi “Seninle çıkmaya hazır değilim ama başkalarına kapım açık”tır. Bana inanmıyorsanız bekleyin ve görün en fazla bir ay içinde başkasıyla çıkmaya başlayacak!Çivi çiviyi sökmüyor
Uzun, zor veya önemli bir ilişkiden çıktığınızda teselliyi hemen başkalarında aramayın. Çünkü çivi çiviyi sökmüyor. Eğer hala bir önceki ilişkinizle ilgili kalp kırıklıkları yaşıyorsanız o yükü yeni ilişkinize de taşıyorsunuz. Belki de “mutlu son”u yakalayabileceğiniz birini bu yükle yoruyor ve şansınızı kaybediyorsunuz. Eğer kalbiniz kırıksa kendinize biraz zaman verin. Önce kendinizi toplayın sonra ilişki oyununa kaldığınız yerden devam edersiniz.

Onu sadece siz seviyorsanız yanmışsınız
Etrafınızdaki herkes, en yakın arkadaşınızdan ailenize kadar herkes sevgilinize gıcık oluyor ama siz aşkınızdan ölüyorsanız yanmışsınız demektir. Çünkü büyük ihtimalle etrafınızdakiler haklı ve o size göre değil. Siz muhtemelen içinde bulunduğun aşk balonu nedeniyle gerçekleri göremiyorsunuz. Sizi sevenler ondan daha iyisini bulabileceğinizi söylüyorsa onlara inanın, haklı olabilirler.

Cevap vermiyorsa tekrar tekrar mesaj atmayın
Attığınız mesaja, maile ya da cevapsız çağrınıza dönmüyorsa onu tekrar aramayın ya da bir mesaj daha atmayın. Cevap vermemesi iki anlama gelebilir. Bir sizle ilgilenmiyordur, ki o zaman üzerine giderek sadece kendinizden daha fazla soğutursunuz onu. İki ilgileniyordur ama cevap yazmaya vakti olmamıştır çünkü gerçekten meşguldür. Bu durumda da müsait olmasını beklemelisiniz.

İlişkiyi akışına bırakın
Acele etmeyin. Bırakın ilişki doğal akışında devam etsin. Kimse ikinci günden evlilik ve çocuk planları duymak istemez. Merak etmeyin ilişkini o dönemi de gelecek.

Canavar eski sevgili
Eski sevgilileriniz hakkında korkunç hikayeler anlatmayı bırakın. Bir zamanlar onu sevdiğiniz ve onla beraber olduğunuz göz önüne alınırsa anlattığınız tarzda biriyle beraber olmuş olmak sizi de lekeleyecektir. Bırakın geçmiş geçmişte kalsın.

Sadece arkadaşız
Birinden gerçekte hoşlanıyorsanız ona dikkatli yaklaşmanız gerekir. Çok arkadaş yanlısı davranırsanız “Sadece arkadaşız” bölgesinden hiç çıkamayabilirsiniz.  Onun arkadaşı mı sevgilisi mi olmak istediğinize bir an önce karar verin ve ona göre davranın.

Değişim şart!
Hayır efenim değil. Eğer karşınızdaki kişiyi değiştirmeye çalışıyorsanız ya da o sizi değiştirmeye çalışıyorsa bir yerde büyük bir hata var demektir. Çünkü siz onu, o da sizi olduğunuz kişi için sevmeli “Gelecekte olabileceğiniz kişi” için değil. Eğer birbirinizi değiştirmeye çalıştığınızı görüyorsanız yol yakınken kaçın ve hali hazırda aradığınız gibi olan birini bulun.

Eskilerden konuşmayın
Ne siz ne de o eski sevgilileriniz hakkında gereksiz detaylara sahip olmalısınız. Anlattığınız her şey gelecekte aleyhinize delil olarak kullanılabilir. O yüzdün eskileri unutun yenisiyle mutlu olun! Eğer hiç durmadan eski sevgilisinden bahseden oysa, arkanıza bile bakmadan uzaklaşın ondan. Anlattığı şeyler iyi ya da kötü olsun hala eski sevgilisinden bu kadar bahsediyorsa hem aklı hem kalbi onda kalmiş olabilir. Aman dikkat!

Sizle buluşamayacak kadar yoğun olabilir mi?
Olamaz! Bir randevunuz iptal olabilir belki. İkincisi tamam ama üçüncüsü? Dünyanın en yoğun insanı bile aşk için zaman bulabilir. O sizin için zaman ayıramıyorsa siz de onun için fazla uğraşmayın derim!

Erkekgiller

Ah şu erkekgiller! Hiç durmadan “kadınları anlamak zor” dersiniz. Halbuki Havva’dan beri kadınlar aynı şeyleri istiyor aynı şeyleri söylüyor. Tamam bazı şeyleri üstü kapalı söylüyor olabiliriz ama  amacımız bazı şeyleri sizin akıl etmenizi sağlamak. Bir kere dikkat ettiniz mi aslında kadınları anlaması hiç de zor değil. İşte kadınların ne derken ne demek istediğine dair bazı örnekler…

• Yanınıza gelen çiçekçi “Bu güzel ablaya bir gül almaz mısın” dediğinde o, her zaman “yok gerek yok” diyecektir. Bu yine de ona çiçek almamanız gerektiğini söylemez!
• Bir kadın “Bu parayı buna harcamaya değmez, boş ver aşkım” diyorsa yine de ısrar etmenizi bekliyor olabilir.
• Hesap geldiğinde ödemek veya paylaşmak için ne kadar ısrar ederse etsin siz öderseniz kendini daha iyi hissedecektir.
• Bir kadın “Özür dilemeni istemiyorum” diyorsa özür dilemenizi bekliyordur!
• “Nasıl olmuşum” diye soruyorsa ardı ardına iltifatlar sıralamanızı bekliyordur.
• Bir yere giderken ya da yapması gereken bir şeyi yapacağı zaman en ufak detayına kadar lokasyon bildiriyorsa ona sürpriz yapıp yardıma gelmenizi bekliyordur.
• “Dışarı mı çıksak” diyorsa “Dışarı çıkalım” demek istiyordur.
• “Kızgın değilim” diyorsa kızgındır, daha da önemlisi kırgındır!
• “Önemli değil” diyorsa önemli olduğunu bilmeniz gerekir.

• “Arkadaşlarını seviyorum ama…” diyorsa arkadaşlarını sevmiyordur.
• “Arkadaşlığımız bozulmasın istiyorum” diyorsa “seninle ilgilenmiyorum” demek istiyordur.
• “Bu filme gerçekten gitmek istiyor musun” diyorsa “Bu filme gitmek istemiyorum” demek istiyordur.
• “…’ya ihtiyacımız var” demesi “….’yı istiyorum” demektir.
• Size eski kız arkadaşlarınızı soruyorsa aslında tek bilmek istediği kendisinin onlardan daha güzel ve özel olup olmadığıdır!
• “Bir şey yok” diyorsa kesinlikle bir şey vardır!
• “Sen bilirsin” derken “Benim bildiklerime saygı duy” diyordur.
• “İstediğini yap” diyorsa “İstediğimi yap” diyordur.
• “Konuşmamız lazım” diyorsa az sonra şikayetlerini ardı ardına dizecek demektir

Başa dön tuşu