DünyaSürmanşet

Biden kış aylarında Covid-19 ile mücadele planını açıkladıABD Başkanı Joe Biden, Omicron varyantının gölgesinde girilen kış aylarında yeni tip Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele planını açıkladı ve gelecek haftalarda vakaların artmasına karşı hazırlıklı olunması uyarısında bulundu.

Biden, kış ayları için ilk hedeflerinin aşılanmayı hızlandırmak ve kişileri destek doz aşılarını almaya teşvik etmek olduğunu kaydederek, evde yapılan Covid-19 testlerinin ücretsiz olması için de harekete geçtiklerini kaydetti.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI SEYAHATLERDE YENİ DÜZENLEME

Yurt içi ve yurt dışı seyahat şartlarında da yeni düzenlemeler getirdiklerini aktaran Biden, “ABD’ye uluslararası seyahat eden herkes milliyetine ve aşı durumuna bakılmaksızın uçağa binmeden 24 saat önce test olacak. Ayrıca iç hatlardaki uçak, tren ve otobüs yolculuğundaki maske zorunluluğunu da kış sonuna kadar uzatıyoruz.” bilgisini verdi.

Şu ana kadar Omicron varyantı vakasına ülkede sadece 2 kişide rastlandığını belirten Biden, “Uzmanlar gelecek haftalarda Covid-19 vakalarında artış olacağını söylüyor. Buna hazırlıklı olmalıyız.” uyarısında bulundu.

Biden, gelecek 100 gün içinde ihtiyaç sahibi ülkelere de 200 milyondan fazla Covid-19 aşısı göndermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu