Kıbrıs

Bıçaklı kavga mahkemeye taşındı

 

Nadire KRAŞLIOĞLU
Mağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören Nijeryalı iki öğrenci arasında başlayan tartışma kanlı bitti. Kendisini Glapsides Plajı’nda darp ettiği gerekçesi ile İbrahim Abdullahi Sehehy’i omzundan bıçaklayan Abdullahi Shehu Elyakup gözaltına alınarak dün mahkemeye çıkarıldı. “Yaralama” ve “ kanunsuz bıçak taşıma” suçlamaları ile Yargıç Ayşen Toroslu huzuruna çıkarılan Nijerya uyruklu zanlı Elyakup aleyhinde 3 gün tutukluluk süresi temin edildi.

24.5 santimetrelik bıçakla yaraladı
Konuyla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Hasan Karagil, zanlı Abdullahi Shehu Elyakup’un 2 Temmuz tarihinde DAÜ Longsong isimli öğrenci yurdu park yerinde bir başka Nijerya uyruklu öğrenciyi yaraladığı gerekçesi ile tutukladığını ifade etti. Karagil, zanlı Abdullahi Shehu Elyakup’un kendisini daha önceden Glapsides Plajı’nda darp ettiği gerekçesi ile İbrahim Abdullahi Sehehy’i omzundan bıçaklayıp yaraladığını açıkladı. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten polis memuru, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu bekleyecek
Mahkeme polisin başlatmış olduğu soruşturmanın tamamlanması maksadı ile zanlı Abdullahi Shehu Elyakup’un 3 gün poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı