Kıbrıs

Bıçaklı kavga kanlı bitti


Havadis-Nadire KRAŞLIOĞLU
Dipkarpaz’da 26 Ağustos 2013 tarihinde aile içinde çıkan anlaşmazlık nedeni ile meydana gelen kavgada Recep Güngör isimli şahıs tasarrufundaki bıçak ile oğlu Berkan Güngör’ü bıçakla kolundan yaraladı. Berkan Güngör’ün yaralanmasının ardından olaya karışan Vehbi Aydın, Recep Güngör’ü kolundan ve boynundan bıçakla yaralayarak hastanelik etti. Olayla ilgili tutuklanan Recep Güngör ve Vehbi Aydın, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Teminata bağlanan zanlılar davaları görüşülünceye dek serbest bırakıldı.
Polisin soruşturması tamamlandı
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Caner Demir, zanlı Recep Güngör ve Vehbi Aydın’ın yaralama suçundan methaldar olduklarını kaydederek olayı anlattı. 26 Ağustos 2013 tarihinde zanlı Recep Güngör’ün tasarrufundaki bıçak ile aile arasında çıkan anlaşmazlık nedeni ile kendisine ait evin bahçesinde oğlu Berkan Güngör’ü kolundan bıçakladığını açıklayan Caner Demir, Vehbi Aydın’ın ise oğlunu bıçaklayan Recep Güngör’ü elindeki bıçak ile sağ kolundan ve boynunun sol tarafından yaraladığını açıkladı. Konu ile ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade eden polis memuru Caner Demir, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.
Tutuksuz yargılanacaklar
Mahkeme Recep Güngör ve Vehbi Aydın’ın KKTC dışına çıkmasını yasaklayarak pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir verdi. Ayrıca Yargıç Banu Soyer, her iki zanlı lehine KKTC vatandaşı 1’er kefilin 30 bin TL kefalet senedi imza etmesi yönünde karar verip, zanlı Vehbi Aydın’ın 2 bin TL nakdi teminat yatırmasını uygun gördü. Teminat şartlarını yerine getiren Recep Güngör ve Vehbi Aydın davaları görüşülünceye dek serbest bırakıldı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı