Kıbrıs

Bıçaklı, çok sert eleştirdi


Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, Elektrik Kurumu’nun zarar etmediğini tam aksine  kârda olduğunu bildirerek, tüm bilimsel çalışmalarla  El-Sen’in bunu ortaya koymasına rağmen, Maliye Bakanı’nın hala daha kurumun sürdürülebilir olmadığından ve özelleştirmeden bahsetmesini anlamanın mümkün olmadığını kaydetti.

Bıçaklı, açıklamasında, “Kurumun sürdürebilirliğinden bahseden Maliye Bakanı’na, öncelikle Kuruma  olan 110 milyon TL borcunu niye ödemediğini sormak isteriz.Özelleştirmenin tekelleşme yaratığını ve bunun neticesinde de pahalılık  getirdiğini yakın geçmişte Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın kapatılması ve Ercan Havaalanı’nın özelleştirilmesiyle açıkça ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Bir ülkede elektriğin çok önemli ve stratejik  bir olgu olduğunu  ve devlet kontrolü altında olmasının  büyük bir önem arz ettiğini, bir çok kez vurguladıklarını kaydeden Bıçaklı, bunu vurgulamaya devam edeceklerini söyledi.

Bıçaklı ayrıca, halkın öz malı olan Elektrik Kurumu ve diğer kurumların özelleştirilmesi ile ilgili hükümetin halktan bu konuda yetki almadığını ve dolayısıyla böyle bir hakkının olmadığını da savundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı