Bıçak aranıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Kıbrıs

Bıçak aranıyor

Bıçak aranıyor

Emine UYSAL-Alayköy’de Sexy Lady isimli gece kulübüne müşteri olarak giden Bedran Aktaş ve Hüseyin Öngün, güvenlik görevlisi Namık Kemal Özer’i darp edip, bıçak çektikleri gerekçesiyle tutuklandı.
“Darp”, “Mülke tecavüz”, “Tecavüzkar alet taşıma”, “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla gözaltına alınan zanlılar Bedran Aktaş ve Hüseyin Öngün dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Damla Güçlü, tanık olarak Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Erosman Öğüt’ü dinletti.
Mahkemede yeminli şehadet veren Erosman Öğüt, 17 Şubat 2013 tarihine 23.30 sularında Alayköy’de Sexy Lady isimli gece kulübüne müşteri olarak giden zanlıların, güvenlik görevlisi olan Namık Kemal Özer’i darp edip, rahatsızlık yaptıklarını açıkladı.  
Öğüt, zanlı Bedran Aktaş’ın elinde kanunsuz olarak bulundurduğu bıçağı dehşet yaratmak için gelişigüzel salladığını belirtti. Polis memuru Erosman Öğüt, bıçağın arandığını, alınacak ifadeler olduğunu ve kamera kayıtlarının inceleneceğini söyleyerek, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı: Bıçak yoktu
Mahkemede söz alan zanlı Bedran Aktaş, “Karşı taraf şikayetini geri çekti. Bıçak yoktu. Kimseye zarar gelmedi. Biz de şikayetimizi geri çektik” dedi. Yargıç Hale Ahmet Raşit, zanlıların tahkikat amaçlı 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar