Köşe Yazarları

Benter ve DAÜ yetkilileri nerede?Voleybol Süper Kupayı kadınlarda Doğu Akdeniz Üniversitesi ve erkeklerde de Vakıflar kazanırken iki takımın da yöneticileri salonda takımlarını öksüz bıraktı.
Kadın Voleybolunda bu yıl üç kupayı da müzesine taşıyan Doğu Akdeniz Üniversitesi kızlarını DAÜ Rektörü Aykut Hocanın, DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu ve diğer DAÜ’lüler yalnız bıraktılar. Bu kızlar bu kadar ilgisizliği hak etmiyorlar. Yazıktır günahtır artık. Kemal Derebey ve kızları 3 kupa ile sezon kapatacak koskoca DAÜ’nün yetkilileri ortada yok çok yazık.Erkeklerde Süper Kupa’yı alan Vakıflar 1985 yılından beridir salonda son yıllarda Vakıflar Spor Kulübü’nün bağlı olduğu Vakıflar İdaresi kendi çatısı altından çıkan Vakıflar Spor Kulübü’ne desteğini artırmalıdır. Aylık olarak verilen 12 bin 500 TL ile hiçbir şey yapılmaz. Takımın başkanı Mehmet Kanan önceki akşam Süper Kupa’yı kazanan sporcularını izlerken gerçekten gururlanıyordu ama Vakıflar İdaresi’nin başında olan İbrahim Benter ise bu takımı görmezden gelmeye devam ediyor. Ne salonda vardı ne de bu takımın başarılarını görüyor.

Benter, artık dönüp Vakıflar Spor Kulübü’ne de etrafa verdiği paralardan biraz desteğini artırması lazım. Bu takım Erkekler Ligi’nde bu yıl şampiyonluğu kaçırdı, Süper Kupa’yı kazandı.

Takımın 1987 başından bu tarafa başkanı olan Mehmet Kanan alkışı hak ediyor. Takımların başında olan Kemal Moral Okan Aydoğdu ve sporcular da hem oynadıkları oyun hem de saha içindeki duruşları ile bunu hak ediyorlar.

Kadınlar Ligi’nde Erenköy Lisesi’nden yetişen oyuncuları ile mücadele eden Karpaz Gate Marina da alkışı hak edenlerden. Erdinç hoca ve Gürcan hoca ikilisine devletin madalya vermesi lazımdır. Karpaz gençliğini kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için voleybolda canla başla çalışıyorlar. Onlara da alkış ve destek lazımdır. Bu arada Karpaz Gate Marina’nın sponsorluğunu de ben alkışlıyorum.

Ahmet Ogan önderliğinde bu yıl voleybola giren Mağusa Spor Akademisi de diğer alkışı hak edenlerden.  Erkekler Ligi’nde sezonu şampiyon tamamlayan, alt liglerde yetiştirdiği oyuncularla liglere destek veren MSA yeni sezonda Kadınlar Ligi’nde mücadele etmek için harekete geçti. Bu hem voleybol için önemli bir kazanç hem de kendi kulüpleri açısından gelişim konusunda ciddi bir adım. Ogan ve ekibini de kutlarım.

Başa dön tuşu