Kıbrıs

Belediye Merkez Binası’nın temelleri atılıyor

Güzelyurt Belediyesi’nin vatandaşlara daha çağdaş ve modern bir hizmet sunabilmek amacıyla projelendirdiği yeni merkez bina inşaatına başlanıyor. Merkez binasının temel atma töreni 9 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılıyor. Üst düzey protokolün katılacağı temel atma töreni saat 11:00’da gerçekleşecek.

Kent girişi Manisa Bulvarı üzerinde yer alan ve toplamda 2862 m²’lik alana sahip yeni merkez binasının 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.     Zemin, birinci ve ikinci kattan oluşacak binanın her katında farklı bölümler yer alacak. Yeni binada engelli vatandaşlara yönelik düzenlemeler de yapıldı.

5000m² alanı bulunan arazinin 2862m²’si kapalı alan olarak inşa edilecek. 50 araçlık otoparkın yapılacağı binanın zemin katı 978 m²’den oluşacak.2 adet girişi olacak engelli dostu binada 2 ‘de asansör bulunacak.

güzelyurt-belediyesi-yeni-merkez-binası

Zemin katta vatandaşın yoğun talepte bulunacağı bölümler, bay ve bayan ve engelli olmak üzere toplam 5 wc ve farklı amaçlı 10 ayrı oda ve giriş holü yer alacak.

861 m²’den oluşan birinci katta Belediye Müdürlüğü, İmar bölümleri, personel dinlenme odaları ve iç bahçe yer alacak.

1023m²’den oluşan ikinci katta ise Başkan ve Asbaşkan odası, 80m² Belediye Meclis toplantı salonu ile 60 kişilik çok amaçlı toplantı salonu, bekleme salonları gibi üniteler olacak.

Kendi ihtiyacı olan enerjisinin bir bölümünü üretecek şekilde düzenlenecek binanın iki yıl içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı