Dünya

Belediye başkanına dönercide bıçaklı saldırıAltena şehrinin belediye başkanı, dönercide uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.Boynundan yara alan Hollstein hastaneye kaldırıldıktan kısa süre sonra taburcu edildi. Belediye Başkanı dükkandaki müşterilerin yardımıyla saldırgandan kurtulduğunu ve “hayatta kaldığına şükrettiğini” söyledi. Saldırganın alkollü olduğu ve Hollstein’a belediye başkanı olup olmadığını sorduktan sonra bıçakla saldırdığı bildirildi.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Altena kentinin belediye başkanı Andreas Hollstein bir dönercide bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırının, başkanın izlediği mülteci yanlısı politikayla ilintili olduğu tahmin ediliyor.
Tutuklanan failin mülteci politikasıyla ilgili sözler söylediğini belirten Eyalet Başbakanı Armin Laschet, saldırının siyasi bir eylem olduğunu söyledi. Kontenjan fazlası mülteci kabul eden Altena’nın belediye başkanı, Alman Milli Entegrasyon Nişanı’yla ödüllendirilmişti.Federal Adalet Bakanı Heiko Maas Twitter hesabından yayımladığı mesajda “kimsenin başkalarına yardım ettiği için saldırıya uğramasına müsamaha edilemeyeceğini ve Almanya’da kin ve şiddete yer olmadığını” dile getirdi.

 

Başa dön tuşu