Bayındırlık, çevre ve kültür bakanı çevre örgütleriyle görüştü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Bayındırlık, çevre ve kültür bakanı çevre örgütleriyle görüştü

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Evren, Kıbrıs Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ile Esentepe Temiz Çevre ve Tanıtma Derneği heyetlerini ayrı ayrı kabul ederek, görüştü.

Kutlu Evren kabullerde yaptığı açıklamada, ülkede gerçek anlamda yaşanabilir bir çevre için asıl yapılması gerekenin, çevre kirliliğine etken olan tüm kirletici faktörlerin önlenmesini ve kontrolünün sağlanması olduğunu söyledi.


Gerek ülke genelinde, gerek ise bölgesel çalışmalar yapan çevre örgütleri oluğunu anımsatan Evren, çevre sorunlarının çözümünde işbirliği ile oluşacak güç birliğinin büyük yarar sağlayacağını ifade etti.

Evren, çevreyle ilgili plansızlık ve sistemsizliğin dün İskele'de yaşanan çöp yangınında da kendini bir kez daha gösterdiğini ifade ederek, artık somut adımlar atmanın zamanının geldiğini belirtti.

Kutlu Evren, çevre sorunlarının sadece bir kurumun çözebileceği sorunlar olmadığının bilincinde olduklarını vurgularken, ilgili sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak istediklerini söyledi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar