Batırılmasından onlar sorumlu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Kıbrıs

Batırılmasından onlar sorumlu

Batırılmasından onlar sorumlu

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, LTB’nin batırılmasında Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Demokrat Partinin çok büyük sorumluluğu olduğunu iddia etti.

TDP’den verilen bilgiye göre, Hüdaoğlu, Kamu Çalışanları Sendikası’nı (Kamu-Sen) ziyaret ederek Sendika Genel Başkan’ı Mehmet Özkardaş ile görüştü.


HÜDAOĞLU

Hüdaoğlu görüşmede yaptığı konuşmada “İstikrar veya ekonomi için demokrasiden vazgeçenler kısa sürede ikisinden de olurlar. Ekonomik gelişmeyi demokrasi ile başaracağız, aksi halde her ikisini de kaybederiz” dedi.

TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, LTB’nin bulunduğu konuma düşmesinde, çağdaş yasaların eksikliği ve toplumun söz konusu çağdaş yasaları içselleştirememesinin başrol oynadığını belirtti.

LTB’nin de kötü yönetimler tarafından batırıldığını, kurultay hesapları uğruna feda edildiği görüşünü ileri süren Hüdaoğlu, “Lefkoşa halkı ‘biz merkezi yönetimin arka bahçesi değiliz’ ‘biz çağdaş bir Lefkoşa başkenti olma hakkına sahibiz’ demelidir” dedi.

LTB’nin batırılmasında UBP ile DP’nin çok büyük sorumluluğu olduğunu ileri süren Hüdaoğlu, LTB’de işe gelmeyip maaş çekenlerin derhal durdurulmasını, geriye kalan personelin ise verimli ve gelir getirici şekilde çalışmalarının sağlanmasını öngördüğünü kaydetti.

Belediye meclis toplantılarını canlı yapmayı planladıklarını açıklayan Hüdaoğlu, çöplerin gününde toplanacağını, çukurlarla dolu yolların da tamir etme sözü veridi.

ETİKETİ OLMAYAN SEBZE-MEYVELERİN SATIŞI YASAKLANACAK

Göreve gelmeleri halinde bir hafta içerisinde etiketleme projelerini hayata geçireceklerini ve etiketi olmayan sebze-meyvelerin satışının yasaklanacağını belirten Hüdaoğlu, gıda güvenliği ve şebekeden akan suyun güvenliğinin kendileri açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Tüm kayıt dışılıklara son vereme, Lokmacı’dan gelen turistlere Lefkoşa’yı gezdirme ve esnafla buluşturma projeleri olduğunu belirten Hüdaoğlu, “Çağdaş kentlerdeki bu proje, uluslararası kimliği olan LTB’de niye olmasın” dedi.

 

ÖZYİĞİT

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ise, Kıbrıs Türküne ait uluslararası arenada kabul gören tek kamu kurumu olan LTB’nin “dibe vurdurulduğunu” söyledi.

Yasalarda eksiklikler var olduğunu savunan Özyiğit,  TDP olarak LTB için yaptıkları tüm önerilerin mecliste reddedildiğini iddia etti.

Seçim ve halk oylaması ve siyasi partiler yasalarında radikal değişiklikler yapılması gerektiğini kaydeden Özyiğit, LTB’de yaşanan sorunların kaynağının da aynı olduğunu, ancak, kişisel çıkarlar ve parti çıkarları nedeniyle LTB’nin batmasına göz yumulduğunu ileri sürdü.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar