Köşe Yazarları

Basketbolda neyin kavgasıdır?


Sağlık Kurulunun tavsiyesi ile Bakanlar Kurulu salonları açmayacak. Basketbol camiamızın sosyal medyada yaptığı gereksiz tartışma devam ediyor.

Bu sosyal medyada yazanlar herhalde Sağlık Kurulu ve Bakanlar Kurulu’ndan daha çok bilgilidirler. Bu tartışmaya kulüp başkanları, koçlar ve sporcular katılarak görüşlerini açıklıyorlar ama bir şeyi göz ardı ediyorlar. D

evlet bu salonları açmaz. Ama açtı diyelim hemen salona girip maç mı oynayacaksınız? İdman yapmadan maça mı çıkacaksınız? Açıldı; 45 gün gibi bir sürede hazır olunursa bu da Ağustos’a gelir.

Bu da tamam. Eylül ayı en uygun zamandır. Kavga etmeyin lütfen. Eğer Ağustos ayında siz Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda maç oynarsanız bravo derim. Şu anda bile hava berbat bir halde. Girne’de oynamayansınız, Doğu Akdeniz Üniversitesi Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda oynayamazsınız, Mağusa Arena’da oynayamazsınız, İskele Spor Salonu’nda oynayamazsınız, Güzelyurt Spor Salonu’nda da oynayamazsınız. Levent Kolej Spor Salonu’nda da oynayamazsınız ve UKÜ Arena’da da maç yapmanız imkansız.

Oynayabileceğiniz yerler Atatürk Spor Salonu, NEU RA 25 Spor Salonu ve LAÜ Spor Salonu. Bu neyin kavgasıdır? Kim şampiyon olacak mı ? Yoksa Euroleage’de oynama mı? Rum tarafı bile ligleri iptal ediyorsa biz neyi tartışıyoruz. Anlamadım gitti.

Koskoca Türkiye Basketbol Federasyonu ligi sonlandırdı bir tane de kulüp ağzını açıp eleştirdi mi ? Hayır. Basketbol Federasyonu’nun eli kolu bağlı. Devlet ne derse o olacak. Başka yolu var mı ? Ben daha iyi bir öneri sunayım size. Eskiden Yenicami, Küçük Kaymaklı, Çetinkaya, Gençlik Gücü, Mağusa Türk Gücü gibi kulüplerin arkasında basketbol sahalarında ligler oynanırdı. Buralarda olmaz şimdi ama, Devlet eğer Girne’de 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’ndaki potaları ve zemini yenilerse gelin yaz aylarında gece burada ligi oynatalım. Bir de Çağlayan Parkı’nda LTB’nin Basketbol potaları var. Orada ada bir iki düzenleme ile gece maçı olur. Alın size formül. Ama salon içinde lig maçlarının ne Haziran’da ne Temmuz’da ne de Ağustos ayında oynanması mümkün değildir.

Kulüpler illa ki istiyorsa benim önerim Atatürk Spor Kompleksi içinde oto park var orada akşamları idman yapsınlar beşerli gruplar halinde. Maç da isterlerse federasyon formül bulsun. Federasyon da eğer izin alabiliyorsa Sokak Basketbol Ligi düzenlesin ta ki normal düzene geçinceye kadar. Eylül’de ligi başlatsın. Bitince de yeni sezon için yeni bir programlama yapabilsin.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı