Köşe Yazarları

“Basketbol” ve “Voleybol”da hayat var


Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde Play-Off’un belirlenmesi ile gözler Federasyon Kupasına çevrildi.

Önceki akşam yarı finalde nefes kesen maçta Mapfree Play-Off’taki rakibi Yakın Doğu Üniversitesi’ni eledi ve yarı finale çıktı. Yarı finalde GAÜ’nün rakibi oldu. GAÜ karşısında favori kesinlikle Mapfree. Koop da yarı finale zorlanmadan çıktı ve LAÜ’nün rakibi oldu. Bu gece Güzelyurt Spor Salonu’nda finale kalma mücadelesi verecekler. Bu arada Güzelyurt Spor Salonuna bakanlara gerçekten bravo.  Bu salon şu anda ülkenin en iyi salonu. Parke dışında kusursuz bir salon. Spor Dairesi ve federasyonlar buraya kesinlikle maç vermeli. Hem bölge halkını buraya çekmeliler hem de takım kurulmasını sağlamalıdırlar.

Kadınlar Voleybol Ligi’nde ise final serisi büyük bir mücadeleye sahne oluyor. İki maçta toplam 5 saatlik bir mücadele izledim. Hem Mağusa hem de Lefke’de gerçekten ülke standartları üzerinde bir oyun oynandı. Çamlıkspor, Buğra’nın  yorgun olmasına rağmen yine de takımının başında devam ediyor, ama takımın diğer yıldızları Merve ve Julia bu final serisinde biraz daha etkili olmalılar. Genç Zalihe ve diğerleri de oyuna katkıları ile dikkat çekiyorlar. Seride Çamlık 2-1 önde ama 10 Nisan akşamı Mağusa Arena’da neler olabileceğini göreceğiz.

Lefke Avrupa Üniversitesi önceki akşam mükemmel oynadı. Ruhsar hoca takımını iyi ateşledi. Meryem’in sakat olmasına rağmen onun yerine oynayanlar da katkıyı verdi. Angelina gibi bir pasörün olursa her şey mükemmel olur. Kaptan Meliz, libero Günay, Ukraynalı Tetiana, Seda, Yeter ve Lema kendi performanslarının üstünde oynayınca LAÜ maçı kazandı. Bu seyirci ile de kazanmaması olamazdı zaten. Üçüncü maç Salı akşamı büyük bir mücadeleye sahne olacak. Voleybol ve sporseverler Mağusa Arena’da bunu görebilecekler.

Ve gelelim erkekler serisine. Bu akşam Yakın Doğu Üniversitesi – Doğu Akdeniz Üniversitesi karşılaşacak. Seri 1-1 ve DAÜ saha avantajı ile başladığı final serisinde bu avantajını kaybetti. Yakın Doğu deplasmanda 3-1 galip geldi. Bu akşam eğer DAÜ kazanmak istiyorsa ilk maçtaki dağınık görüntüsü yerine daha istekli olmalı ki seriyi tekrar avantaja çevirebilsin. Bunu yapabilir mi ? Evet yapar.

Karşısında ki rakip Yakın Doğu Üniversitesi’nde ise çok tecrübeli isimler var. Seriyi 1-1’e getirirken onlar oyuna ağırlığını koydu. Bu işi iyi bilen ağabeyler bu gece de devreye girer ve genç Boran da doğru oynarsa YDÜ maçı kazanır. Yakın Doğu’da, Umar Göker ve öğrencileri 1-1’e getirdikleri seriyi 2-1 yaparlarsa gelecek hafta DAÜ’de kazanmamaları için hiçbir etken olamaz. Bu maç da kaçırılmamalı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı