Basketbol Federasyonu’nda kulüpler imza topladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
SporSürmanşet

Basketbol Federasyonu’nda kulüpler imza topladı

basketbol federasyonu kulüpler imza topladı

KKTC Basketbol Federasyonu’nda başkan Orhun Mevlit ve yönetimine karşı olan bazı kulüpler olağanüstü genel kurula gidilmesi için girişim yaptı.

Daha önce başkan adayı olduğu duyurulan Eser Taçoy, önceki gün yaptığı bir basın açıklaması ile toplanan imzaları duyurdu ve olağanüstü genel kurula girilmesi gerektiğini belirtti.


Eser Taçoy’un açıklamalarının ardından Basketbol Federasyonuna yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre federasyon atılan bazı imzalarda sıkıntılar tespit ettiği ve resmi açıklamanın yönetim kurulunun yarınki (bugünkü) toplantısının ardından yapılacağı öğrenildi.

TAÇOY’UN AÇIKLAMASI

Eser Taçoy’un konuyla ilgili federasyona gönderdiği ve basınla da paylaştığı açıklama metni şöyle:

“Yaklaşık altı aydır kulüplerimizin ve bir çok kesimin rahatsız olduğunu sizlere anlatmaya çalıştık. Seçilenin değil, seçenlerin karar vermesi gerektiğin açık bir şekilde ifade ettik. Tüzüğün 16/3 maddesi Olağan Genel Kurulun Federasyon Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesi maksadıyla iki yılda bir Eylül ayında yapılması gerektiğini, bunu tüzüğün emrettiğini anlatmaya çalıştık. Yine O tarihlerde devam eden Basketbol liglerinin zarar görmemesi için imza kampanyasını askıya aldığımız da malumunuzdur.

Ben istediğimi yaparım, istediğimi oynatır, istediğimi oynatmam mantığını kabul etmek mümkün değildir. Gelinen aşamada ekte tarafınıza sunulan, 12 kulübümüzün imza koyduğu ve talep ettiği Olağanüstü genel kurulu, tüzüğün 19/1 maddesi gereği 30 gün içerisinde toplamanızı kulüplerimiz adına talep eder, bu süreçte alelacele başlattığınız müsabakaları kesintisiz devam etmesi gerektiğinin de altını çizeriz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar